2024. május 3, péntek - Tímea

2014. Február 15. 17:33, szombat | Helyi
Forrás: P.

Nem sikerült a revans

A DF DSE a paksi Atomerőmű SE gárdáját fogadta Pest megyei Junior-bajnokság újabb fordulójában.

Dunaújvárosi Főiskola DSE - Atomerőmű SE
54-93 (18-23; 19-22; 9-19; 8-29)

Nagy Roland tanítványai az idegenbeli súlyos vereség után szerettek volna revánsot venni a tolnai kosárnagyhatalom ellen, s ennek megfelelő elánnal vágtak neki a mérkőzésnek.
Az első negyed elején felváltva estek a kosarak. Bár a paksiak magabiztosan őrizték előnyüket a félidőig, a főiskolások becsülettel küzdve, végig lőtávolon belül maradtak, a félidőben 8 pont különbséggel cseréltek térfelet a csapatok (37:45).
A harmadik etapban a vendégek eldöntötték a két bajnoki pont sorsát: agresszív letámadásaikkal, koncentrált védekezésükkel sikerült egymás után hibába hajszolniuk a DF csapatát, a negyed végére 18 pontos előnyre tettek szert (46:64).
A teljes cseresorral érkező, s emiatt könnyen rotálható paksi keret a játék végére teljesen kiszívta az erőt a hazaiakból, az utolsó játékrészt lépéshibák, eladott labdák jellemezték a teljesen elfáradt hazaiak részéről. Merkl László és Imre Miklós kipontozása, valamint előbbi sérülése ráadásként mindent eldöntött, a lefújáskor 39 pontos vereséggel jöttek le a pályáról Veszprémiék.

Pontok: Imre 9, Falusi 2, Szalai 18/6, Veszprémi 14, Merkl 11/3; csere: Kreisch -, Simics -.

2024. Március 22. 08:19, péntek | Helyi