Hírek
2012. Augusztus 03. 13:03, péntek |
Bulvár
Forrás: MTI
Nem volt eléggé mozgáskorlátozott a segélyhez egy sziámi ikerpár
Tizenhat éven át kellett harcolnia egy sziámi ikerpárnak Indiában azért, hogy állami segélyt kaphasson.
A nővérek a fejüknél összenőve születtek. Patna állam egészségügyi hatósága 1996-ban nem találta "eléggé" mozgáskorlátozottnak őket ahhoz, hogy jogosultak legyenek állami juttatásra és gyógyszertámogatásra. Az ikerpár családja azóta számtalanszor próbálkozott az ítélet felülbíráltatásával, ám hiába, mígnem a héten a legfelsőbb bíróság a nővérek - Sara és Farah Shakeel - javára döntött, kimondva, hogy súlyos mozgássérültek és jogosultak az állami támogatásokra.
Túl azon, hogy koponyájuk hátsó felén összenőtt a fejük, Sabának egy veséje sincs.
"Alig tudnak járni, és rengeteg egyéb nehézséggel küszködnek. Vajon ki lehet még náluk is mozgásában korlátozottabb?!" - idézte a nővérek idősebb fivérét az austriantimes.at című osztrák hírhonlap.
A család 16 éven át csak nagyon nehezen tudta megkeresni a pénzt, amely az ikrek több tucatnyi gyógyszerének megvételéhez és különleges étrendjéhez kellett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:17, péntek | Bulvár
Oscar-díj - Ryan Coogler Bűnösök című filmje történelmet írt minden idők legtöbb, 16 jelölésével
Ryan Coogler bluesos hangulatú vámpír eposza, a Bűnösök című film kapta minden idők legtöbb, 16 jelölését az amerikai filmakadémia díjaira csütörtökön Los Angelesben.
2026. Január 21. 07:22, szerda | Bulvár
A fizikai mesterséges intelligencia új korszakot nyit a robotikában egy kutatás szerint
2026. Január 20. 07:08, kedd | Bulvár
Oxfam: a világ dollármilliárdosainak vagyona 16 százalékkal nőtt tavaly
A világ dollármilliárdosainak vagyona 16 százalékkal nőtt tavaly, háromszor gyorsabban az elmúlt öt év átlagánál
