2024. május 12, vasárnap - Pongrác

2010. November 28. 08:19, vasárnap | Helyi

Nem várt vereség

A bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában nem várt vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Főiskola - DVCSH - Corner Ékszer női vízilabda csapata. A pontvesztés ellenére a folytatást az élről várják Mihók Attila tanítványai.

A bajnokság első körének végén igazi rangadó várt a Dunaújvárosi Főiskola női vízilabda csapatára. A veretlen, első helyen álló újvárosi együttes a második Eger gárdája ellen szállt vízbe szombat este a Fabó Éva Sportuszodába. A találkozó elején a vendégek szereztek vezetést, melyet Primász kiegyenlített. Hamarosan jött az egri válasz, de Pengő találatára még Poszkoli reagálni tudott, így az első negyedben még 2-2-re álltak a felek. A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Gól dobott az Eger, válaszolt a Dunaújváros. Ezt a negyedet viszont 2-1-re nyerte a vendégcsapat, így a hosszúszünetre egy találatnyi előnnyel vonulhattak a vendégek.

A folytatásban egy negyeden át összezuhantak a főiskolás lányok, az Eger négy találatot szerezve gyakorlatilag eldöntötte az összecsapást. A befejező játékrészben ugyan sikerült a szépítés, de a vendégek győzelme (6-9) egy percig sem forgott veszélyben. A vereség ellenére a Dunaújvárosi Főiskola nyerte a bajnokság alapszakaszát az Eger előtt. A folytatásban különválik az alsóház és a felsőház, és a középszakaszban újra megmérkőznek a csapatok.

Dunaújvárosi Főiskola - DVCSH - Corner Ékszer - ZF-Eger 6-9 (2-2, 1-2, 1-4, 2-1)

Dunaújvárosi Főiskola gólszerzői: Keszthelyi 1, Primász 2, Poszkoli 2, Zsámbók 1,