Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2019. Február 21. 13:26, csütörtök | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Növekszik a melanómás megbetegedések száma

Növekszik a melanómás megbetegedések száma

Növekszik a melanómás megbetegedések száma, ezért érdemes minden évben szakemberrel is ellenőriztetni az anyajegyeket - közölte a Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika bőrgyógyász szakorvosa csütörtökön az M1-en.

Kuroli Enikő azt mondta, a növekedés hátterében egyrészt a káros UV-sugárzás és a mértéktelen szolárium használat áll. Másrészt pedig az, hogy az emberek jobban odafigyelnek, és egyre többen mennek az elváltozásokkal orvoshoz.

Az évenkénti ellenőrzés mellett nagyon fontos az önvizsgálat is. Ha egy anyajegy asszimetrikus lesz, elmosódik a határa, növekszik vagy megváltozik a színe, meg kell mutatni egy bőrgyógyásznak - hangsúlyozta, hozzátéve: kis változás nem feltétlenül jelent komoly gondot, de mindenképp érdemes olyankor is szakemberhez fordulni.

Címkék: bőr, betegség, melanóma

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:13, péntek | Életmód

A magyar kultúra napja - Hankó Balázs: a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése

Kölcsey Ferenc szerzeménye nemcsak egy vers, hanem ima, történelmi tabló, a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Életmód

Hankó Balázs: a magyar kultúra olyan, mint a levegővétel

A magyar kultúra olyan, mint a levegővétel – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Életmód

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.