Hírek
2013. Május 24. 12:49, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
OGY - Haladékot kaphatnak a helyi tévék a digitális átállásra
Hároméves haladékot kapnak a helyi és körzeti televíziók az analóg földfelszíni sugárzás lekapcsolására, ha az Országgyűlés elfogadja Menczer Erzsébet (Fidesz) erről szóló előterjesztését, amelyet pénteken terjesztett a Ház elé.
A képviselő a javaslat indoklásában rámutat: a helyi és körzeti televíziós frekvenciákra nem vonatkoznak az uniós és más nemzetközi kötelezettségek, vagyis ezeknek nem feltétlenül kell 2014. december 31-ig lekapcsolniuk az analóg sugárzást és átállniuk a digitálisra.
A politikus szerint a nyilvánosság szempontjából jelentős, ám általában nem tőkeerős helyi médiumok számára problémát jelentene műsoriak eljuttatása a lakossághoz az analóg sugárzás lekapcsolása után.
A digitális átállásról szóló, valamint a médiatörvény és az elektronikus hírközlési törvény módosítása 2017 végéig tenné lehetővé ezen médiumok számára az analóg sugárzást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 11:00, szombat | Belföld
Hann Endre: a háború mint veszélyforrás túlfeszítése tévedés volt a Fidesz kampányában
2026. Április 25. 08:37, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: szakmai, alkotó munka kezdődhet a közlekedésben és a közberuházások terén
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
