Hírek
2017. Július 28. 05:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Olcsóbban válthatják ki a kerékpárosok a szürke rendszámot szombattól
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szerint teljesült a kerékpárosok kívánsága, mivel egyszerűen és olcsóbban válthatják ki a harmadik - más néven szürke - rendszámot szombattól.
A tárcának az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írták, a szabálymódosítás jelentősen megkönnyíti azoknak a bicikliseknek a helyzetét, akiknek az autó vonóhorgára szerelhető kerékpárszállító eszköze eltakarja a rendszámot.
A kormány nemzetközi példák alapján négy hónapja tette lehetővé a harmadik rendszám kiváltását - idézték fel. Az új típusú hatósági jelzés a kerékpárszállító eszköz hátuljára helyezhető, így az autósoknak a továbbiakban nem kell foglalkozniuk az eredeti hátsó rendszám átszerelésével.
A hétvégén hatályba lépő előírásoknak köszönhetően az okmányirodákban egyszerűen, műszaki szemle nélkül igényelhető és átvehető a szürke rendszám.
Egy júniusi törvénymódosítás más, vonóhorogra szerelhető szállítóeszközökön is lehetővé teszi a harmadik rendszám használatát - írták.
Hangsúlyozták, hogy a szürke rendszám kiváltása nem kötelező: a vonóhorgos kerékpárszállítót ritkábban, egy-egy utazáshoz használók a továbbiakban is átszerelhetik az autó hátsó rendszámát.
A minisztérium szerint jól jelzi a valós igényeket, hogy július végéig csaknem négyezer harmadik rendszámot váltottak ki. Az eljárás kényelmesebbé és olcsóbbá válásával várhatóan még több kerékpározó él majd a lehetőséggel - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz
A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

