Hírek
2016. Január 15. 02:39, péntek | Helyi
200 forint egy fiatalember életéért
Két fontos bejelentés is elhangzott a kórházban tartott adomány-átadó sajtótájékoztatón. Az egyik, hogy tovább gyarapodott a szülőszoba korszerűsítését célzó keret, a másik összefogás Pecsét István életéért.
500.000 fortintot gyűlt össze azon a rendezvényen decemberben, ahol a polgármester, az országgyűlési képviselő és a MEKH elnöke "csapolta" a forralt bort és teát. Most Cserna Gábor és dr. Dorkota Lajos ünnepélyesen is átadta a félmillió forintot dr. Mészáros Lajos főigazgatónak.
Dr Mészáros Lajos örömmel újságolta, hogy szerencsére egyre több kismama választja gyermeke világrahozatala helyszínéül a Szent Pantaleon Kórházat. Szeretnék ennek a környezetét és megújítani, ami nem csak új berendezéseket jelent, hanem a környezet átalakítását is, amely építészeti beavatkozást is szükségessé tesz.
A pénz átadása után egy nagyon fontos összefogásról számolt be Cserna Gábor polgármester.
Egy fiatalember életének megmentéséért szólította meg az egész várost.
A Do és a DH információja szerint december elején óvatos becsléssel 6-12 hónapot jósoltak az orvosok Pecsét Istvánnak . Ám van még remény, támogatások segítségével esélye lenne az életmentő beavatkozásra, és megünnepelhetné a harmincadik születésnapját. Aki teheti, segítsen!
A kínai kezeléséhez minden dunaújvárosi lakostól 200 forintot szeretnék kérni.
Összesen 10,5 millió forint kell ahhoz a kezeléshez, amely esélyt adhatna neki az életbe maradásra.
Cserna Gábor az összes párthoz fordult segítségért, hogy az adománygyűjtő akcióhoz kinyissák pártirodájuk ajtajait. S ehhez minden dunaújvárosi közgyűlési politikai szervezet örömmel csatlakozott. Sőt már Rácalmás és a kórház is csatlakozott az adománygyűjtési akciókhoz. Várják a további jelentkezéseket.
Így délutánonként minden pártirodán fogadják a jelképes adományokat. A kórházban pedig gyűjtódobozokat helyeznek ki. Ternészetesen aki tud, az a 200 forintnál többet is adhat, éppen ezért Cserna Gábor elmondta, hogy a város nagyfoglalkoztatóit is megkeresi, egyrészt, hogy lehetőséget biztosítsanak az adomány-gyűjtésnek, másrészt pedig, ha tudnak, saját forrásból is segíteni Pecsét Istvánnak életben maradni.
Ez egyszer a különböző pártirodák nem az elkülönülést, hanem az összefogást szimbolizálják, s ebből a szempontból rendkívüli , s egyedi helyzet alakult ki.
Dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára elmondta, hogy karácsonyi jótékonysági akciók bebizonyították, hogy a városunkr civil szervezetei jelentős összegű adományok gyűjtöttek össze. Most az egész város foghat össze egy közös, nemes célért, egy dunaújvárosi fiatalember gyógyulásáért. Bár a 200 forint kevésnek tűnik, de ha ötvenezer ember összefog, sikerül elérni a célt.
Pecsét István nagyon súlyos és ritka rákbetegséggel küzd.
A világon csak hét olyan klinika létezik, ahol lehetőség nyílna a kezelésére. Ezek mindegyike távol van Európától, a legolcsóbb Kínában található. Azonban így is 10,5 millió forintnak megfelelő dollárra lenne szüksége a kezelésre, az utazásra, a szállásra. István ehhez kéri az együttérzők segítségét.
-A családom az anyagi lehetőségein képest már jócskán túllépett, így muszáj minden más alternatívát megragadni és bízni, hogy lesz segítség - mondta a fiatal mérnök a Do-nak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 09:39, péntek | Helyi
A MAGYAR AUTÓKLUB FEJÉR VÁRMEGYEI RENDŐRÖKET JUTALMAZOTT
Év végi köszönet a közös munkáért.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 23. 07:17, péntek | Bulvár
Oscar-díj - Ryan Coogler Bűnösök című filmje történelmet írt minden idők legtöbb, 16 jelölésével
Ryan Coogler bluesos hangulatú vámpír eposza, a Bűnösök című film kapta minden idők legtöbb, 16 jelölését az amerikai filmakadémia díjaira csütörtökön Los Angelesben.
