Hírek
2019. November 20. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Óvoda felrobbantásával fenyegetőzött egy hajdú-bihari férfi
Jogerősen egy év négy hónap börtönbüntetést kapott egy hajdú-bihari óvoda felrobbantásával fenyegetőző férfi.
A közveszéllyel fenyegetés miatt indult büntetőeljárásban a Debreceni Törvényszék az október 30-án hozott másodfokú ítéletében helybenhagyta a Berettyóújfalui Járásbíróság határozatát - tudatta a törvényszék sajtószóvivője kedden az MTI-vel.
Dobó Dénes közleményében azt írta: a vádlott március 18-án délután pocsaji házában összeveszett egyik családtagjával, majd mobiltelefonjáról a segélyhívón keresztül a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság tevékenység-irányítási központjánál azt a bejelentést tette, hogy két órával korábban a szomszédos Esztár óvodájában bombát helyezett el.
A rendőrök azonnal a helyszínre mentek és átvizsgálták az óvodát, de robbanószerkezetet nem találtak. A vádlott cselekménye alkalmas volt a köznyugalom megzavarására.
A Berettyóújfalui Járásbíróság április 18-i elsőfokú ítéletében a vádlottat közveszéllyel fenyegetés miatt mint többszörös visszaesőt egy év négy hónap börtönbüntetésre és két év közügyektől eltiltásra ítélte.
Az elsőfokú ítéletet az ügyészség tudomásul vette, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, így került az ügy a Debreceni Törvényszékre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
