Hírek
2016. Március 31. 10:23, csütörtök | Helyi
Pálinka miatt öltek a Batsányi utcában
Tavaly március 9-én este érkezett bejelentés arról, hogy egy 85 éves férfit holtan találtak Dunaújvárosban, a Batsányi utcában lévő otthonában. Az idős embert meggyilkolták.
Mint arról korábban beszámoltunk, a rendőrségre 2015. március 9-én este érkezett bejelentés arról, hogy egy 85 éves férfit holtan találtak Dunaújvárosban, a Batsányi utcában lévő otthonában. A lakásban tartott helyszíni szemle során az orvosszakértő megállapította, hogy a férfi bűncselekmény áldozata lett.
A nyomozók azonosították és a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságra előállították a bűncselekmény elkövetésével összefüggésbe hozható P. Gábort, M. Ágostont és M. Évát. A rendőrök mindhárom személyt gyanúsítottként hallgatták ki, bűnügyi őrizetbe vették és előterjesztést tettek előzetes letartóztatásuk indítványozására, amelyet a bíróság P. Gábor vonatkozásában elrendelt.
A rendelkezésre álló adatok szerint P. Gábor rendszeresen vásárolt pálinkát a sértettől és adósságot halmozott fel. A bűncselekmény elkövetésének napján az áldozat kérdőre vonta az elkövetőt a tartozás kiegyenlítésével kapcsolatban, ezért P. Gábor a nála lévő késsel többször megszúrta a sértettet, aki olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy lakásában életét vesztette.
Miután P. Gábor elkövette a bűncselekményt, M. Ágoston és M. Éva nyújtott számára segítséget a bizonyítékok megsemmisítéséhez. A megalapozott gyanú szerint M. Ágoston visszament az elhunyt lakásába, ahonnan készpénzt és szeszes italt tulajdonított el.
Ezt követően a bizonyítás meghiúsítása érdekében M. Ágoston - M. Éva jelenlétében - a Duna partján elégette azt a ruházatot, amelyet P. Gábor a bűncselekmény elkövetésekor viselt, valamint az emberöléshez használt kést és a gyanúsított által használt kerékpárt a folyóba dobta.
A nyomozás során az elkövetők beismerő vallomást tettek.
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói a napokban befejezték az ügyben folytatott nyomozást és az illetékes ügyészségen vádemelést javasoltak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:49, szerda | Helyi
INGATLANCSALÓ BŰNSZÖVETSÉG FELSZÁMOLVA
A Fejér vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói négy férfit őrizetbe vettek, ötödik társukat még keresik. A gyanúsítottak több mint 90 millió forint kárt okoztak csalássorozatukkal.
2025. Szeptember 17. 12:50, szerda | Helyi
ELFOGTÁK A KISKORÚ SÉRELMÉRE ELKÖVETETT BŰNCSELEKMÉNY GYANÚSÍTOTTJÁT DUNAÚJVÁROSBAN
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szexuális erőszak bűntette miatt őrizetbe vettek egy 41 éves férfit.
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

