Hírek
2016. December 13. 15:44, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Pénisznövelőket és étrend-kiegészítőket vont ki a forgalomból a Nébih
Három interneten rendelt étrend-kiegészítőt vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a forgalmazóval szemben milliós nagyságrendű élelmiszer-ellenőrzési bírságot szabott ki
- közölte a hivatal kedden az MTI-vel. A tájékoztatás szerint az interneten árusított étrend-kiegészítők célellenőrzésén a 22 napos pénisznövelő tablettát, a 30 darabos Cum enhancer spermanövelő kapszulát, a 60 darabos ProCurves Plus étrend-kiegészítő tablettát azért vonták ki a forgalomból, mert a termékeken olyan állításokat tüntettek fel, amilyen hatásokkal a készítmények nem rendelkezhetnek.
A Nébih közölte, hogy a termékek forgalmazója, a VitX Production Kft. az előírások ellenére az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetnek (OGYÉI) nem jelentette be.
A hivatal közleményében felidézi, hogy az étrend-kiegészítőkre vonatkozó speciális előírások szerint ezek a termékek az élelmiszerek kategóriába tartoznak, így az élelmiszerekre vonatkozó jogszabálynak is meg kell felelniük.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
