Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2012. Április 12. 14:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Pénzhez jutottak a nyugat-dunántúli kórházak

Pénzhez jutottak a nyugat-dunántúli kórházak

Csaknem kétmilliárd forintot nyert rehabilitációs ellátásának fejlesztésére tizenkét, konzorciumban pályázó nyugat-dunántúli kórház – erősítette meg az MTI értesülését a Petz Aladár kórház főigazgató–főorvosa.

Tamás László János elmondta: eredetileg kilencvenszázalékos támogatást kapott a projekt, ezt egészítette ki az állam. A megyei kórházak közül a szombathelyi az összeg tizenöt, a zalaegerszegi kilenc, a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház pedig tizenegy százalékát kapja.

Hozzátette, a mintegy kétszázmilliós forrásból felújítják pszichiátriai és addiktológiai betegekkel foglalkozó téti rehabilitációs intézményüket, valamint Győrben külön gyermekpszichiátriai részleget alakítanak ki. Mint mondta, eddig ez a részleg hol a kórház gyermek-, hol a pszichiátriai osztályán kapott helyet. Mindkét helyen kakukktojás volt, hiszen előbbin a kamaszkori problémák vagy szenvedélybetegségek kezelése, utóbbin a beilleszkedési zavaros, egészen fiatal páciensek ellátása nem vágott teljesen a profilba.

A főigazgató közlése szerint emellett mozgásszervi rehabilitációs részlegük eszközparkját újítják fel a pénzből; erre a célra körülbelül 40 millió forintot fordítanak.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.

2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld

OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.