Hírek
2013. Szeptember 29. 10:15, vasárnap | Helyi
Ajándék az ovisoknak

Egy számítógépet adományozott a Horvát Nemzetiségi Önkormányzat a Dunaparti Tagóvoda apróságainak.
Egy péntek délután érkezett Markovics Sándor, a Horvát Nemzetiségi Önkormányzat elnöke, és helyettese, Miskolczi László a Dunaparti Tagóvodához, kezükben egy számítógép és egy monitor. Dr. Kollaricsné Dénes Ágnes óvónő fogadta őket, majd bementünk egy irodába, ahol végre le lehetett tenni a nem könnyű ajándékot. Némi szusszanás után Sanyi bácsi elmondta, már régóta megfogalmazódott bennük a szándék, a gondolat, hogy segítséget nyújtsanak azoknak a szervezeteknek, intézményeknek, akiknek szüksége van rá. Idén az egyház és az óvoda támogatása került előtérbe az adományozás tekintetében.
Ez alkalommal a Dunaparti Tagóvodát ajándékozták meg egy számítógéppel, mivel az óvodához több szálon is kötődik a nemzetiségi önkormányzatuk. Időközben megérkezett a tagintézmény vezetője Abaffy Lászlóné. Örömmel mesélt arról, hogy már több csoportjukban is van számítógép, a mostani gépet pedig az emeleti csoportnak adják. Telepítenek rá készségfejlesztő-programokat a gyerekeknek, mint például puzzle, kirakó, memória, párosító játék. Ezeket az apróságok a délelőtti játékidőben használják, egyfajta jutalmazásként tekintenek a lehetőségre.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Március 19. 19:00, vasárnap | Helyi
Torna ob - Mészáros négy, Kovács három szeren győzött
Mészáros Krisztofer négy, Kovács Zsófia három aranyérmet nyert a tornászok országos szerbajnokságán.
2023. Március 11. 09:00, szombat | Helyi
Fejér vármegyei elnök: aljas lépés a Dunaferr-dolgozók munkabérfizetését veszélyeztető önkormányzati inkasszó
Váratlan, aljas lépésnek nevezte a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke csütörtökön Dunaújváros városvezetésének az ISD Kokszoló Kft. ellen indított végrehajtási eljárását és inkasszóját.
2023. Március 21. 14:26, kedd | Belföld
Gépjárműalkatrész kereskedőket ellenőriz a NAV
NAV a gépjármű-alkatrészek kereskedelmét ellenőrizve olyan fiktív vásárlókra bukkant, akik adatait csak a számlázás miatt hozták létre.
2023. Március 21. 13:42, kedd | Belföld
Április 11-ig lehet regisztrálni a TeSzedd! hulladékgyűjtő akcióra
A TeSzedd! - Önkéntesen a tiszta Magyarországért akciót a 11. alkalommal rendezik meg idén, az ország legnagyobb önkéntes hulladékszedési programjára április 11-ig lehet regisztrálni.