Hírek
2014. Január 14. 12:15, kedd |
Sport
Forrás: DFVE
Gurisatti Gréta is nagyon elszánt
A Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület keretéből hárman is meghívót kaptak Merész András szövetségi kapitánytól a görögök elleni, január 21-én rendezendő Világliga csoportmeccsre.
Többen is hangoztatták, hogy csak a győzelem lehet elfogadható eredmény, erről is kérdeztük lányaink egyik legjobbját, ám a válogatott így is egyik legfiatalabbját, Gurisatti Grétát.
- Hogy teljesen őszinte legye, nagyon fáradt vagyok. Fent a válogatottnál sem kellett korán kelni, most viszont itthon vagyok, és a suli miatt muszáj már ötkor kikelni az ágyból. Horváth Brigivel osztálytársak vagyunk, félévzárás van, így ott is nagy a hajtás. Az edzéseken is ki kell tenni magunkért, így egész nap megy a lótás - futás. Most a hétvégét megkaptuk pihenőnek, úgyhogy biztos, hogy délutánnál hamarabb ki sem kelek az ágyamból.
A válogatott meghívó miatt rettentően örültem, apa olvasta fel a névsort, és engem direkt kihagyott, de persze kiderült, hogy én is utazom Görögországba. Nagyon boldog voltam én is és a családom is, hogy megkaptam ezt a lehetőséget. Természetesen a döntés annak is a folyománya lehet, hogy jól teljesíthettem a válogatott összetartásokon. A meccsen minél többet szeretnék majd játszani, és meg akarom mutatni, hogy legközelebb is számíthat rám Bandi bá és a csapat. Egyértelműen én is és a csapat is nyerni szeretne a görögök ellen, így én is hozzáteszem a magamét a remélhető sikerhez. Vannak többen is, akik először kaptak lehetőséget a nemzeti csapatban, de tudom, hogy mi készen vagyunk, és készen állunk erre a megmérettetésre. Ezen a szinten a rövid távú célom, hogy az eb-n is lehetőséget kapjak majd a szövetségi kapitánytól, és persze egyszer szeretnék én is majd kirobbanthatatlan kerettag lenni, de addig még nagyon sok munka áll előttem.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 10:00, szombat | Sport
Vb-2026 - Paraguay ellen meggyőző játékkal és győzelemmel kezdtek az amerikaiak
A társházigazda amerikai válogatott könnyedén, 4-1-re verte a paraguayi csapatot pénteken a tengerentúli labdarúgó-világbajnokság D csoportjának nyitófordulójában.
2026. Június 12. 15:00, péntek | Sport
FIFA-világranglista - Három helyet javítva 39. a magyar válogatott, Argentína az élen
A magyar válogatott három helyet javítva a 39. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, csütörtökön nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet a világbajnoki címvédő Argentína vezet.
2026. Június 12. 07:15, péntek | Sport
Vb-2026 - Kétgólos mexikói győzelem és három piros lap a nyitómeccsen
A társházigazda Mexikó 2-0-ra legyőzte a Dél-afrikai Köztársaság csapatát a labdarúgó-világbajnokság csütörtöki nyitómérkőzésén, amelyen három piros lapot is kiosztott a játékvezető.
2026. Június 10. 16:00, szerda | Sport
Otthonában gyógyul Christian Eriksen
Christian Eriksen, a dán labdarúgó-válogatott középpályása már családja körében, odahaza gyógyul, miután kiengedték a kórházból.
