Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2012. Február 20. 15:08, hétfő | Helyi

Kovács úr, az álruhás -nyílt levél - író

Kovács úr, az álruhás -nyílt levél - író

Kaptunk egy nyílt levelet, amely a helyi médiaviszonyokat kritizálja. Meg kell állapítanunk, hogy sok érdekes felvetése volt, ami közül jónéhány még szimpatikus is lehetne.

Van azonban vele egy aprócska gond.... A nyílt levelet Kovács Tamás néven küldték egy gmailes postafiókról. Se telefonszám, se lakcím, egyetlen fia mondat sincs arról, hogy a levél szerzője valós személy.

Mindenki tudja, hogy gmailes postafiókok valós tulajdonosai a jelenlegi törvények szerint beazonosíthatatlanok. A levélben számok, adatok vannak. Ezeket - egy magára valamit is adó - médium soha nem tenne közre ellenőrzés nélkül. Lettlégyen a teljes jogi felelősség az övé, nem a Kovács Tamás néven, vagy amögé elbújó valaki(k)é.

Úgy véljük, hogy a tájékoztatásban jártas, hitelességre adó médium nem engedheti meg magának, hogy a balhé kedvéért ilyen kétes értékű és eredetű vádaskodásba belemenjen .

Amennyiben Kovács úr személyét igazolható módon felveszi velünk a kapcsolatot, készségesen a rendelkezésére állunk, sőt fel is ajánljuk, hogy megszervezzük a találkozóját a döntéshozókkal illetve képviselőjükkel.

A levél szövegét ismerve felvetődik azonban annak a gyanúja, hogy nem egy kívülálló városlakó osztja meg nyílt levéllel a kétségeit, hanem a politika mellék- vagy részszereplője szeretne egy kis balhét álruhában. Mi ehhez nem kívánunk asszisztálni ily módon. Viszont, ha Kovács úr leveszi inkognitóját, és kiderül, hogy létezik, minden további nélkül teret és lehetőséget adunk véleményének a médiumunk által általános szabályok szerint.

Addigis elég erősen él bennünk a gyanú, hogy balhécsinálásra akarnak bennünket felhasználni, hogy majd galacsinhajtó bogár módjára görgetjük előttünk azt a bizonyosat, míg aki elgurította, az hátradőlve rajtunk mosolyogva kavarna egyet a kávéján. Köszönjük, ehhez nem asszisztálnunk.

Egyben közöljük, hogy bármilyen politikai párt, szervezet véleményének teret adunk, fizetett politikai hirdetés megjelölés alatt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.