2024. május 14, kedd - Bonifác

2011. Május 01. 07:58, vasárnap | Helyi

Pontok Veszprémből

Sokáig vezetett, de a végén meg kellet elégednie a Dunaújvárosi REK női kézilabda csapatának az egy bajnoki ponttal Veszprémben, a rájátszás harmadik fordulójában.

Az 5-8 helyért folytatott rájátszás harmadik mérkőzésén Veszprémbe látogatott a dunaújvárosi együttes. Kiss Szilárd tanítványai jól kezdték a találkozót, a huszadik percben már hat góllal is vezettek. (5-11) A lendület a szünetig is kitartott, és a pihenőre négy találatnyi előnnyel vonulhattak Ferlingék. (10-14) A folytatásban pillanatok alatt felzárkózott a nagy terveket szövögető hazai együttes (14-14), de nem sokáig volt egyenlő az állás, ismét az újvárosi lányok ragadták magukhoz a kezdeményezést. A játékrész közepén ismét négy találat volt az előny (18-22), de a Veszprém nem adta fel. A hazaiak a lefújás előtt egyenlítettek, sőt, az 57. percben már vezettek is egy góllal. A vége fordulatos összecsapáson 28-28 arányú döntetlen lett, ezzel a Dunaújváros a tabella 6. helyén áll a Székesfehérvár mögött.

RÁJÁTSZÁS AZ 5-8. HELYÉRT, 3. FORDULÓ

VESZPRÉM-BARABÁS KC–DUNAÚJVÁROS 28–28 (10–14)

Dunaújváros: Pisák – Balog B. 6 (5), Jókai 5, Gáspár 4, Takács D. 4, Ferling 4, Erdősi. Cs: Győri, Vígh (kapusok), Velky, Nagy I. 1, Takács L. 4. Edző: Kiss Szilárd.