Hírek
2018. Október 19. 07:40, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Putyin a globalizációt okolta a kercsi tragédia miatt
A globalizációt okolta Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön a 21 halálos áldozattal járó kercsi iskolai ámokfutás miatt.
"(A tragédia) egyebek között a jelek szerint a globalizáció eredménye" - mondta Putyin a Valdaj nemzetközi vitaklub Szocsiban megtartott tanácskozásán.
Az orosz vezető úgy vélekedett, hogy minden a tragikus egyesült államokbeli iskolai mészárlásokkal kezdődött.
"Ingatag pszichikumú fiatalok egyfajta hősöket hoznak létre maguknak. Ez azt jelenti, hogy mi valamennyien, nemcsak Oroszországban, hanem az egész világon rosszul reagálunk a világban megváltozott körülményekre. Ez azt jelenti, hogy nem teremtünk érdekes és hasznos tartalmakat a fiatalok számára. Ezért a póthősiességbe kapaszkodnak bele. És ez vezet az ilyen tragédiákhoz" - vélekedett Putyin.
Szerdán a Krím félszigeten lévő Kercs egy műszaki szakiskolájában Vlagyiszlav Roszljakov 18 éves, negyedikes, vegyész szakos tanulója 20 embert - 15 diákot és öt felnőttet - agyonlőtt, majd magával is végzett a tanintézményben. A támadó egy házi készítésű, srapnellel megtöltött robbanószerkezetet is működésbe hozott. A lövöldözés és a detonáció következtében több mint félszázan megsebesültek.
A nyomozásról eddig nyilvánosságra került információk szerint Roszljakovnak személyes indítékai lehettek.
A történteket a kiemelt bűnügyekben eljáró orosz hatóság, a Nyomozó Bizottság (SZK) szerdán előbb terrortámadásnak, majd közveszélyes módszerrel elkövetett, többszörös emberölésnek minősítette. A hatóság posztumusz pszichológusi és pszichiátriai szakértői vizsgálatot rendelt el az elkövetővel kapcsolatban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Külföld
A kutyát csóváló farok hasonlattal írta le Ukrajna és az EU viszonyát az energiaválságban az orosz elnök
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
