Városlista
2021. január 16, szombat - Gusztáv

Hírek

2020. Szeptember 26. 17:06, szombat | Helyi

Rendkívüli közgyűlés 29-én, kedden 10 órakor

Rendkívüli közgyűlés 29-én, kedden 10 órakor

Program szerint a testület nyílt ülése 11 ügyről tárgyal és dönt. Egyik a a sportlétesítmény-használat támogatási rendszerének a módosítása, kettő a DKKA kézilabda-akadémia elszámolása és t ámogatása.

Terítékre kerül a továbbiakban a DVG Zrt javadalmazási szabályzata, a közérdekű munkára vonatkozó szabályozás módosítása. Téma lesz a volt Bánki iskola villámvédelmének új megoldása, az élményfürdő működtetésére vonatkozó szerződés meghosszabbítása, az önkormányzati vagyon- és felelősségbiztosítás következő évi módja, egy ipari parki terület hasznosítása

A „Dunai Limes turisztikai fejlesztése” című projektben városunk is részt vesz konzorciumi tagként. A projekt két éve közel fél milliárd forint értékű támogatást nyert. A megvalósíthatósága érdekében városunk elkészíttette a szükséges engedélyezési terveket. Szükség vált tájépítészeti rekonstrukció tervre, a látogató-központ és római kőtár engedélyezési tervére és az ingatlanon fekvő kis léptékű raktár épület bontási tervének felülvizsgálatára. Mindezek után a Miniszterelnökség Közbeszerzési Felügyeleti Főosztálya megküldte a “Dunai Limes turisztikai fejlesztése” tárgyú közbeszerzési eljárás megindítására vonatkozó tanúsítványát, amelynek birtokában már megindítható az eljárás. A közgyűlés feladata most a közbeszerzési eljárás megindítása.

Ezek érdekelhetnek még

2021. Január 16. 07:00, szombat | Belföld

Századvég: a magyarok többsége a védőoltástól várja a járvány megfékezését

A magyarok többsége a védőoltástól várja a koronavírus-járvány megfékezését, a decemberi 24 százalékról ugyanis 34 százalékra nőtt azoknak a száma, akik biztosan élnek majd az oltás lehetőségével

2021. Január 16. 06:00, szombat | Belföld

Jóval gyorsabban halad az oltás, mint ahogy a vakcina érkezik

Eddig 130 ezer ember oltására elegendő oltóanyag érkezett Magyarországra, ebből már csaknem 106 ezren meg is kapták a védőoltást

2021. Január 16. 05:00, szombat | Belföld

Terrortámadással és a Parlament lerohanásával fenyegetőzött

Meghosszabbította a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) annak a férfinak a letartóztatását, aki terrortámadással és a Parlament lerohanásával fenyegetőzött tavaly decemberben

2021. Január 16. 05:00, szombat | Külföld

Ausztriát is jelentősen érintheti a brit vírusmutáció

Abból kell kiindulnunk, hogy Ausztria is jelentős mértékben érintett a brit koronavírus-mutáció által - jelentette ki Rudolf Anschober osztrák egészségügyi miniszter pénteki sajtótájékoztatóján.