Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2012. Március 21. 14:03, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Árfolyamgát: így mászhat ki a gödörből

Árfolyamgát: így mászhat ki a gödörből

Áprilistól emel újabb védősáncot a kormány a devizahiteleseknek, hogy kivédhessék az árfolyamgyengülésből adódó veszteségeiket. Első körben a közalkalmazottakkal foglalkoznak a bankok, nyártól a többi ügyfél következik.

A bankszövetség elfogadja a szabályozást, amelynek kidolgozásában végig részt vett - mondta a Müller János vezető tanácsadó a Gazdasági Rádiónak. Azok a devizában eladósodottak élhetnek az árfolyamrögzítéssel, akiknek hitele folyósításkor nem haladta meg a 20 millió forintot - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium, miután internetes oldalak más információkról írtak.

Közben a Világgazdaság azt írja, hogy akár 600-700 ezer adóst is érinthet az a törvénymódosítás, amelyet hétfőn fogadott el az Országgyűlés. A kibővített árfolyamgát azoknak devizaalapú lakossági jelzáloghiteleket felvevőknek nyújthat segítséget, akik nem tudták sem megtakarításaikból, sem hitelből előtörleszteni adósságukat. Az új lehetőség hitelfelvevők mellet a 2011. december 15. előtt devizában megkötött lízingszerződésekre is kiterjed. Tavaly ősszel mintegy 950 ezer devizaalapú lakossági jelzáloghitelt tartottak nyilván, melyekből csaknem 170 ezret előtörlesztettek. A kedvezményt nem kaphatják meg azok, akik legalább 78 ezer forinttal több mint 90 napos fizetési késedelembe estek. Ez a kitétel mintegy 120 ezerrel csökkenti az érintettek számát. A jogszabályokban szereplő kizáró okok szűkítik, a lízingszerződésekre való kiterjesztés viszont bővíti a kedvezményezettek körét.

A várt komoly érdeklődés miatt és a megállapodások gyors lebonyolítása érdekében az érintett ügyfeleket három ütemben fogadják majd a szolgáltatók. Áprilistól az állami és önkormányzati szférában dolgozó tisztviselők és alkalmazottak, júniustól a lakáscélú hitellel tatozók, szeptembertől a szabad felhasználású hitellel tartozók kérelmeit dolgozzák fel. Az egyes kérelmek elbírálásra a bankoknak két hónapjuk van. Az állami alkalmazottak viszont február 1-étől visszamenőleges hatállyal jár a kedvezmény.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld

Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet