Hírek
2022. Augusztus 23. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Rosszindulatú módon visszaélnek a VII. kerületi rendőrkapitányság nevével
Rosszindulatú csatolmánnyal küldenek emailt a VII. kerületi rendőrkapitányság nevében - közölte a rendőrség hétfőn a honlapján.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság közleményében azt tanácsolta: aki ilyen üzenet kapott, ne nyissa meg a csatolmányt, és törölje az emailt.
Azt írták: hétfőn "Ajánlatkérés, szám: 22-0822-0391" tárggyal többen kaptak olyan megtévesztő emailt, melynek állítólagos feladója a VII. kerületi rendőrkapitányság "közkapcsolati munkatársa". Az email egy úgynevezett XLL kiterjesztésű, feltehetően rosszindulatú csatolmányt tartalmaz, ezt jelenleg informatikai szakemberek vizsgálják.
Bár a feladó emailcíme és az üzenet egyes formai elemei megtévesztők, az emailt nem a rendőrség küldte - szögezték le, hozzátéve: ajánlatkérés így nem történik, ilyen nevű ember nem dolgozik a BRFK-n, ahol ráadásul nincs is "közkapcsolati munkatárs" beosztás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
