Hírek
2021. Április 25. 08:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Soha ekkora vakcinaszállítmány nem érkezett még Magyarországra
Hatszázezer adag Sinopharm-oltóanyag érkezett szombaton Magyarországra, ami minden korábbinál nagyobb vakcinaszállítmány a szélrózsa minden irányát beleszámítva
- mondta a külgazdasági és külügyminiszter szombaton, a Facebookon közzétett videóbejegyzésében.
Szijjártó Péter hangsúlyozta, ez a 600 ezer, koronavírus elleni oltóanyag lehetővé teszi, hogy tovább gyorsítsák az oltást, aminek eredményeként már a jövő héten elérhetik a négymillió beoltott magyar embert.
"Ez egy hatalmas lépés a győzelem felé! Hatalmas lépés afelé, hogy a magyar embereket biztonságban tudhassuk, a magyar gazdaságot újraindíthassuk, és az élet visszatérjen a normalitás talajára" - fogalmazott a tárcavezető.
Kiemelte, a légi út alatt végig 5 fokos hőmérsékletet biztosítottak a teljesen megtelt raktérben, hiszen a Sinopharm-vakcinákat 2-8 fok között kell tárolni.
"Hatalmas előnyt jelent számunkra, hogy ilyen légiszállítási képességgel rendelkezünk" - húzta alá Szijjártó Péter, majd hozzátette, a repülőgép és személyzete nem nagyon tud pihenni, hiszen jövő héten kétszer fordulnak Moszkvába, egyszer pedig újra mennek Pekingbe. Utóbbiról szólva megjegyezte, Kínából akkor újabb 600 ezer dózis oltóanyagot hoznak, amiből 200 ezret - a saját szállítási kapacitással nem rendelkező - Grúziába visznek.
A miniszter videóüzenete végén úgy fogalmazott, korábban azt ígérték, az oltásoknak köszönhetően együtt sikerül legyőzni a járványt, és "most nagyon úgy tűnik, együtt sikerülni is fog".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett
Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik
2026. Június 11. 08:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: rendkívüli forrásokat kapnak a kórházak a klímaberendezések javítására
2026. Június 11. 07:27, csütörtök | Belföld
Kapitány István: júniusban 500 milliárd forintos keretben megnyílnak az energetikai uniós pályázatok
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
