Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2011. November 06. 07:25, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Soha nem termelt még ennyit a rácalmási Hankook

Soha nem termelt még ennyit a rácalmási Hankook

A Hankook 230 millió euró beruházási költséggel felépült rácalmási gyárának második üzemegysége szombatra elérte a teljes gyártókapacitását - közölte a Hankook Tire az MTI-vel.

A beruházás második ütemén belül az építési munkálatok 2009 szeptemberében kezdődtek el. A terveknek megfelelően, a gyár - a megnövelt kapacitásnak köszönhetően - évente 12 millió abroncsot képes előállítani, és már több mint 2.000 főt foglalkoztat.

Az európai piacokon a Hankook abroncsok iránt tapasztalható élénk és egyre növekvő kereslethez igazodva építette második üzemegységét Rácalmáson, a 230 millió euró értékű beruházással összes magyarországi beruházásának értéke 550 millió euróra emelkedett.

Az új, 58 ezer négyzetméteres egységnek köszönhetően megduplázták a gyár termelési kapacitását, amellyel lehetővé vált további napi 17 ezer abroncs gyártása. A gyár teljes gyártási kapacitása így eléri a napi 34 ezer darabot.

A termelés 2007-ben történt indítása óta a Hankook gyárában már több mint 22,5 millió abroncs készült.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között

Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.