2024. május 6, hétfő - Ivett

2016. November 16. 09:42, szerda | Helyi sport
Forrás: kohaszkezi.hu

Sorsoltak a női kézilabda Magyar Kupában

Idegenben, az NB I/B-s Szekszárd ellen kell kivívnia a továbbjutást a DKKA együttesének a Magyar Kupában.

A Vác elleni szoros hazai győzelemmel jutott tovább a Magyar Kupa harmadik köréből a közelmúltban felnőtt csapatunk, mely kíváncsian várhatta, hogy a kit sodor útjába a vakszerencse a Magyar Kézilabda Szövetségben megtartott ma délelőtt sorsoláson. Mint az kiderült, kézilabdázóinknak ezúttal idegenben kell kivívniuk a továbbjutást, ami nem is tűnik megoldhatatlan feladatnak, ugyanis ezúttal egy alacsonyabb osztályú csapat, az NB I/B-ben szereplő Szekszárd lesz a mieink ellenfele a negyedik fordulóban.

A szekszárdiak jelenleg a harmadik helyen állnak az NB I/B Nyugati Csoportjában úgy, hogy eddigi nyolc mérkőzésükből hatot megnyertek, míg két alkalommal vereséget szenvedtek. A továbbjutás esélyesének egyértelműen a mieink számítanak, ugyanakkor ellenfelünk egy NB I-es csapatát már megtréfált az idén, hiszen az előző fordulóból a Kisvárda elleni döntetlennel sikerült továbbjutnia.

Női Magyar Kupa, 4. forduló sorsolása

Szeged KKSE–Érd
DVSC-TVP–MTK Budapest
Szekszárdi FGKC–Dunaújvárosi KKA
Alba Fehérvár KC–Mosonmagyaróvári KC SE

Az elöl álló csapatok a mérkőzések pályaválasztói.

A 4. forduló hivatalos mérkőzésnapja: 2017. január 4., a győztesek a negyeddöntőbe jutnak.
A K&H női kézilabda liga 2016-17. évi 1-2. helyezettjei (Győri Audi ETO, FTC-Rail Cargo Hungaria) a négyes döntőben kapcsolódnak be a küzdelmekbe.

2024. Május 06. 12:45, hétfő | Életmód

A Tavaszi nagytakarítás kampányban 1500 köbméter szeméttől tisztult meg a természet

Negyedik alkalommal rendezték meg idén a Tavaszi nagytakarítás - Takarítsuk ki együtt a természetet! kampányt

2024. Május 06. 12:44, hétfő | Belföld

Nagy Márton szerint Magyarország képes meghatározó szereplővé válni az űripar területén

Magyarországot gazdasági ökoszisztémája, infrastruktúrája és szellemi tőkéje egyaránt alkalmassá teszi arra, hogy meghatározó szereplővé váljon az űripar területén

2024. Május 06. 12:42, hétfő | Külföld

Nem hadászati nukleáris fegyverek bevetését imitáló hadgyakorlatot rendelt el az orosz elnök

Utasította az orosz fegyveres erők vezérkarát Vlagyimir Putyin orosz elnök, hogy készüljön fel egy olyan hadgyakorlatra, amelyen nem hadászati nukleáris fegyverek használatát fogják gyakorolni