2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2010. Október 24. 09:00, vasárnap | Helyi

Szerencsével nyert a Fradi

A női kézilabda NB I. szombati játéknapján a Dunaújváros NKKSE a Ferencvároshoz látogatott. Nagyszerű kezdés után sokáig vezettek Radulovicsék, de a hajrában megfordította az állást a budapesti gárda, és egy találattal győzni tudott.

Igazi rangadót játszott a dunaújvárosi együttes a Népligetben a fővárosi zöld-fehérekkel! Izgalmas, fordulatos csatában végül a Ferencváros nyert, de nincs oka szégyenkezni Kiss Szilárd gárdájának sem. A találkozó első percei nagyszerűen indultak újvárosi szempontból, Radulovics vezérletével sorra dobták a gólokat a vendégek, és hamar hat gól volt az előny. (3-9). A folytatásban is sokáig vezetett csapatunk, a szünetben még négy találat (11-15) volt a különbség a két gárda között.

A második félidőben alaposan belekezdett a Fradi, és nyolc perc alatt egyenlíteni tudott. (16-16) A lendületbe jött zöld-fehérek a vezetést is átvették, de Balogh Beáék nem adták fel, és a hajrára felhozták ismét döntetlenre az állást. (24-24) Az utolsó percekben a szerencsésebb csapat nyert egy góllal, így a dunaújvárosi lányok értékes pontot (pontokat) hagytak Budapesten.

FTC- DUNAÚJVÁROS 28–27 (11–15)

DUNAÚJVÁROS: Víg – Balogh B. 8, Radulovics 7 (1), Gáspár, Takács Dusmáta 1, Ferling 6, Nagy Ivett 2. Cs: Győri (kapus), Jókai 1, Velky, Sári 2, Erdősi. Edző: Kiss Szilárd