Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat

Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat

Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.

Az Európai Unióval szemben frissen bejelentett amerikai vámemelések is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítják, ezért itt lenne az ideje egy patrióta fordulatnak - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton a Facebookon.

Donald Trump szombaton bejelentette, hogy augusztus 1-jétől 30 százalékos vámot vet ki az Európai Unióból származó árukra.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be, hogy az Egyesült Államok által elrendelt intézkedés újabb bizonyíték Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság totális alkalmatlanságára.

"Ez az alkalmatlanság az elmúlt években már nagyon sok kárt és bajt okozott Európának, és most itt az újabb kudarc: Ursula von der Leyen és a brüsszeli Bizottság képtelen volt kedvező vámmegállapodást kitárgyalni az amerikai kormányzattal, s ennek megint az európai gazdaság, az európai vállalatok és az európai emberek isszák meg a levét"
- hangsúlyozta.

"Mi időben szóltunk, megmondtuk, mit kellett volna csinálni: Donald Trump hivatalba lépése után egyből le kellett volna csökkenteni az Egyesült Államokkal szemben alkalmazott uniós vámtételeket. Ursula von der Leyen és a brüsszeli Bizottság ezt nem tette meg, s ezzel megint mi, európaiak jártunk rosszul" - folytatta.

"Itt az ideje a változásnak Brüsszelben: a von der Leyen-félék helyett jöjjenek végre a patrióták!" - tette hozzá.

Címkék: trump, USA, vám

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról