Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2017. Március 30. 07:26, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Tehetséggondozó pedagógusokat és szervezeteket díjaznak – várják a jelöléseket

Tehetséggondozó pedagógusokat és szervezeteket díjaznak – várják a jelöléseket

Már várja a jelöléseket a Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért díjra az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A tehetséggondozó pedagógusokra és szervezetekre az Új Nemzedék Központ (ÚNK) honlapján lehet ajánlást leadni

- közölte az ÚNK az MTI-vel. A közlemény szerint öt kategóriában lehet jelölni a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző magyarországi és határon túli, magyar vagy magyarországi nemzetiségi köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok, gyógypedagógusok, szakoktatók, felsőoktatásban oktatók, civil szervezetek és tehetségsegítők erkölcsi és anyagi elismerésére.

A pályázati kiírás szerint Kiváló tehetséggondozó, Kiváló tehetségfejlesztő, valamint Kiváló tehetségsegítő kategóriában tehetséggondozásban részesülő diákok szülei, 18 évesnél idősebb diákok, illetve volt diákok, köznevelési intézmény vagy oktatási szervezet vezetői, valamint a jelölt kollégái küldhetnek be ajánlást. A Kiváló tehetséggondozó szervezet elismerésre és az Életműdíjra a felhívásban szereplő szervezetek - például az Oktatási Hivatal és a Klebelsberg Központ - tehetnek jelölést.

A pályázaton ötven szakember és három szervezet díjazására, valamint három életműdíj odaítélésére van lehetőség. A díj összértéke idén 26 millió forint, ezt a Nemzeti Tehetség Program biztosítja. Az ajánlásokat április 18-án éjfélig várják a tehetseg.ujnemzedek.hu oldalon, ahol további információk is találhatók. A díjátadás júniusban az országos tehetséggálán lesz - írták a közleményben.

A 2013-ban alapított díjra tavaly 826 jelölés érkezett, Magyarországon kívül Romániából, Szerbiából és Ukrajnából is adtak le ajánlásokat - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz

A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.