Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2017. Szeptember 27. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Tiltott toborzás miatt előzetesbe került egy paksi férfit

Tiltott toborzás miatt előzetesbe került egy paksi férfit

Tiltott toborzás gyanúja miatt előzetes letartóztatásba helyezett a Szekszárdi Járásbíróság egy paksi férfit, aki Ukrajnában vett részt kiképzésen - közölte a törvényszék a bíróság honlapján kedden.

A férfit "a szövetséges fegyveres erőn kívüli, fegyveres összeütközésben résztvevő szervezetbe belépéssel elkövetett" tiltott toborzás bűntettével gyanúsítják; Donyeckben vett részt kiképzésen azért, hogy a szakadárok oldalán a reguláris ukrán haderők ellen harcoljon - írták.

A gyanúsítottal szemben korábban nemzetközi elfogató parancsot adtak ki.

Az egy hónapra szóló előzetes letartóztatást a szökés és elrejtőzés veszélye miatt rendelték el. A végzés nem jogerős, a férfi és védője is fellebbezett - tették hozzá.

A büntető törvénykönyv szerint a tiltott toborzás egytől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, a bűntettet nem csak az követi el, aki szövetséges fegyveres erőkön kívüli, idegen fegyveres szervezetbe toboroz, hanem az is, aki ilyen szervezetbe önként belép, ajánlkozik vagy kiképzésen részt vesz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld

Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet