Hírek
2012. Február 26. 14:15, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Ötmillió éves Hipparion-koponyára bukkantak
Őskori ló, a Hipparion ötmillió éves koponyáját tárták fel Kína észak-nyugati részén, Kanszu (Gansu) tartományban, a Csinghaj (Qinghai)-Tibeti fennsíkon, ahol eddig rengeteg emlős-fosszília került elő.
A Hipparion a páratlanujjú patások (Perissodactyla) rendjéhez, ezen belül a lófélék (Equidae) családjához tartozó kihalt nem, amely 13 millió évig élt a Földön. Karcsúak, inkább antilopszerűek voltak, és jól alkalmazkodtak a száraz prérin levő élethez. Vékony lábán három ujj ült, ezek patákban végződtek, de csak a középső érte a földet. Az állat marmagassága körülbelül 1,4 méter volt.
A Hipparion Észak-Amerikából származik, és a feltételezések szerint a Bering-szoroson keresztül jutott Ázsiába, majd terjedt el Európában és Afrika területén is.
„A Kínában eddig talált legépebb Hipparion-koponyát találtuk" - hangsúlyozta Teng tao (Deng Tao), a Kínai Tudományos Akadémia paleontológiai és paleoantropológiai intézetének kutatója, aki szerint a lelet révén teljesebb képet kapnak a Hipparion anatómiai jellemzőiről.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
