Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2012. Május 17. 14:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Több ezer napkollektor épülhet

Több ezer napkollektor épülhet

Csaknem 5700 pályázat érkezett be a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) napkollektorok telepítését támogató kiírására, ebből eddig több mint 2300-at bíráltak el kedvezően, a fennmaradók értékelése folyamatban van.

Az NFM a május 15-ei meghosszabbított határidő lejártával lezárta a konstrukciót. A rendelkezésre álló keret 2,97 milliárd forint. A beérkezett, összesített igények lefedik a keretet – tájékoztatott a minisztérium.

A nemzetközi szén-dioxid-kvóta értékesítésének bevételeiből finanszírozott kiírás megújuló energiafelhasználást ösztönző energetikai korszerűsítésekre kínált lehetőséget.

A közlemény szerint a szaktárca által kezdeményezett konstrukció elősegíti a nyertes háztartások energiafogyasztásának és rezsiköltségeinek csökkentését. A program megrendelésekhez juttatja az ágazat hazai kisvállalkozóit, a pályázati támogatással megvalósuló fejlesztések pedig hozzájárulnak a klímavédelem területén vállalt magyar kötelezettségek teljesítéséhez.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.

2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld

OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.