Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2015. Szeptember 12. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Több mint 155 ezer menedékjog iránti kérelmet regisztráltak

Több mint 155 ezer menedékjog iránti kérelmet regisztráltak

A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal január 1-jétől szeptember 7-ig 155 484 menedékjog iránti kérelmet regisztrált Magyarországon.

A befelé irányuló tiltott határátlépés és annak kísérlete szabálysértések száma meghaladta a 170 ezret - válaszolta Pintér Sándor belügyminiszter a jobbikos Mirkóczki Ádám írásbeli kérdésére.

A belügyminiszter - az Országgyűlés honlapján pénteken közzétett válaszában - kifejtette: idén augusztus 31-ig a menekültügyi hatóság 88 menekültkénti, 218 oltalmazottkénti és 4 befogadottkénti elismerésről döntött, 1 914 esetben a kérelmet elutasították, 64 696 esetben pedig megszüntették az eljárást.

A 88 menekült közül 3 elefántcsontparti, 1 egyiptomi, 4 eritreai, 2 etióp, 12 szomáliai, 1 dél-szudáni, 3 szudáni, 1 ugandai, 1 kubai, 14 afgán, 1 örmény, 2 azerbajdzsáni, 1 grúz, 1 indiai, 4 iráni, 3 iraki, 4 pakisztáni, 12 szír, 6 palesztin, 1 hontalan, 11 ismeretlen - részletezte a belügyi tárca vezetője. A 218 oltalmazott közül a legtöbben szírek (79).

Pintér Sándor kitért arra, hogy a dublini eljárás keretében augusztus 31-ig 973 külföldi át-, illetve visszavétele történt meg, az erre irányuló érdemi megkeresések összesen 26 805 embert érintenek. Az előkészített transzferek száma jelenleg 923.

A menekültügyi eljárás során szakhatóságként közreműködő Terrorelhárítási Központ és Alkotmányvédelmi Hivatal kiemelt figyelmet fordít a migránsok számának tömeges növekedésével összefüggésben jelentkező különböző kockázatok azonosítására és kezelésére, eddig büntetőeljárást - terrorcselekmény, illetve azzal összefüggő bűncselekmény gyanúja miatt - nem indítottak - tájékoztatatott a belügyminiszter.

A 170 252 tiltott határátlépő között a legnagyobb számban (67 015) szírek, afgánok (43 772), koszovóiak (23 403) és pakisztániak (14 959) voltak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között

Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.