Hírek
2023. Április 20. 09:18, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Vivicittá: Több mint 19 ezer előnevezés érkezett
Több mint 19 ezer előnevezés érkezett eddig a hétvégén 38. alkalommal sorra kerülő Telekom Vivicittá futófesztiválra.
A Budapest Sportiroda (BSI) szerdai tájékoztatása szerint szombatra több mint 9 ezer, vasárnapra pedig 10 ezer feletti indulót várnak a szervezők.
A tavasz legnagyobb szabadidős sporteseményére 920 hazai település 18 ezer és 83 ország több mint 1300 külföldi futója érkezik majd Budapest utcáira. A két napon 10 táv és 13 rajt várja a résztvevőket a Margitszigeten.
A futófesztivál szombaton 10 órakor a 3x2 kilométeres váltóval kezdődik a margitszigeti víztorony közelében, a Schulek Frigyes sétányon. Vasárnap 9 órakor rajtol a félmaraton, majd zárásként, 13 órakor a 10 kilométeres verseny, a Telekom Vivicittá.
Minden résztvevő a budapesti atlétikai világbajnokságra beváltható kedvezményes jegyvásárlásra jogosító kupont kap. A kedvezménykuponnal 50%-os áron vásárolhatnak jegyeket a vb esti programjaira, délelőttönként pedig mindössze 2023 forintért tekinthetik meg a versenyeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
