Hírek
2020. November 13. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több tízmillió forint értékű gazdasági csalás miatt emeltek vádat Hevesben
Több tízmillió forint értékű gazdasági csalás miatt emelt vádat négy cégvezetővel szemben a Heves Megyei Főügyészség - közölte a megyei főügyész csütörtökön az MTI-vel.
Szalóki Zoltán tájékoztatása alapján az ügy elsőrendű vádlottja két - azonos székhelyű - tiszanánai vállalkozás vezetőjeként 2009 és 2015 között előnytelen feltételeket fogadtatott el egyes üzleti partnereivel. Azzal fenyegette őket, hogy megszakítja velük az egyébként gyümölcsöző gazdasági kapcsolatot, ha nem hajlandók neki 10 százalékos felárral értékesíteni termékeiket, úgy, hogy a különbözet fiktív jutalékként nála maradjon. Ennek érdekében színlelt ügynöki megbízási szerződéseket köttetett 89 éves édesapja, valamint vádlott-társai: az érintett partnervállalatok vezetői között. Ezzel azt a látszatot keltették, mintha az idős apa közvetítette volna az ügyleteket.
A színlelt szerződések, valamint az ezekhez kapcsolódó hamis számlák és bizonylatok révén az elsőrendű vádlott összesen több mint 63 millió forint összegű vagyoni hátrányt okozott az általa vezetett társaságoknak. A beszállítók oldaláról a harmad- és negyedrendű vádlottak összesen közel 48 millió forintot utaltak át az apa, vagyis a másodrendű vádlott részére, aki a számlájára érkezett befizetéseket azonnal felvette, majd készpénzben átadta fiának.
Az elsőrendű vádlott ebből további üzletrészeket vásárolt az általa irányított cégek egyikében, melyben így korábbi 510 000 forintos üzletrészének értéke mintegy 49 millió forintra emelkedett. A nyomozás során a törzsbetétnek ezt a részét zár alá vette a bíróság - tette hozzá a főügyész.
Közölte: a Heves Megyei Főügyészség az első- és másodrendű vádlottat önálló intézkedésre jogosult személy által, kötelességszegéssel, üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolja. Emellett mind a négy elkövetővel szemben vádat emelt bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett gazdasági csalás és pénzmosás bűntette, továbbá más bűncselekmények miatt is.
Az ügyészség indítványozta, hogy bűnössége beismerése esetén a bűnszövetség vezetőjével szemben a bíróság 4 év szabadságvesztést és 5 millió forint pénzbüntetést szabjon ki a zár alá vett vagyon elkobzása mellett. A többi vádlottra vonatkozóan pedig felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását javasolta a vádhatóság - jelezte a főügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
