Hírek
2012. Május 18. 07:09, péntek |
Külföld
Forrás: mno / MTI
Több tucat Kalasnyikovot loptak el
Több mint 80 Kalasnyikov rendszerű harckocsi-géppuskát loptak el 2010–2011-ben egy kijevi állami üzemből – tárta fel a Közép-ukrajnai Területi Katonai Ügyészség és az Ukrán Biztonsági Szolgálat katonai elhárítása.
A katonai ügyészség közlése szerint a fegyverekhez hivatali hatáskörrel való visszaélés és okirat-hamisítás révén jutottak hozzá a bűnözők. Az ukrán hadsereg tulajdonába tartozó fegyvereket a tolvajok értékesítették, az államnak okozott kár értéke meghaladja az 1,15 millió hrivnyát (33,3 millió forintot) – írta honlapján csütörtökön az UNIAN ukrán hírügynökség.
A katonai ügyészség különösen nagy értékben elkövetett vagyoni károkozás és tűzfegyverek jogtalan eltulajdonítása miatt indított bűnvádi eljárást.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
