Hírek
2019. Április 05. 07:15, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Többször összecsaptak a migránsok a rendőrökkel Görögországban
Többször összecsaptak a migránsok a rendőrökkel Görögországban, a szerveződő bevándorló-karaván helyszínén csütörtökön az M1 beszámolója szerint.
A tudósítás szerint már több mint kétezren gyűltek össze Szalonikiben. A migránsok az elmúlt órákban többször a rendőrökre támadtak, könnygázzal és gumibotokkal kellett őket visszaszorítani.
Az M1 helyszíni tudósítója, Muci Attila példaként említette, hogy akkor is összetűzés alakult ki, amikor az egyenruhások nem engedték, hogy még többen csatlakozzanak egy menekülttáborból a mellette lévő mezőn a gyülekezőkhöz. Ekkor a migránsok kívülről és belülről is elkezdték megbontani a kerítést és betörték a kaput.
A beszámoló szerint a görög rendőrök terepjárókkal és motorokkal érkeztek a helyszínre, az utakat is lezárták, azonban a bevándorlók egy több száz emberből álló csoportja áttört az útzáron és csatlakozott a szerveződő karavánhoz.
"Mindenki, aki itt összegyűlt, szabadságot szeretne. A táborban borzalmasak a körülmények, ezért Európába akarunk menni" - mondta egy iráni férfi a csatornának. A bevándorlók úgy tervezik, hogy akkor indulnak el, amikor több ezren lesznek.
Muci Attila elmondta: estére véget értek az összetűzések a könnygáz és a gumibotozás hatására. A migránsok visszavonultak a tábor tövében, a szántóföldön lévő sátraikhoz - tette hozzá.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld
Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.
