2024. április 16, kedd - Csongor

2012. Május 23. 14:21, szerda | Sport
Forrás: mno.hu / MTI

Történelmet írt a Kings

A Los Angeles Kings hosszabbítás után 4-3-ra nyert a Phoenix Coyotes otthonában, és ezzel bekerült az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) nagydöntőjébe.

A kaliforniai csapat sorozatban tizedik idegenbeli mérkőzését nyerte meg a rájátszásban, és ez új ligacsúcs.

A nyugati finálé ötödik mérkőzésének első és harmadik harmadában a Phoenix, a második és negyedik játékrészben pedig inkább a Los Angeles dominált. A rendes játékidő után 3:3 volt az állás, majd a hirtelenhalál első felvonásának végén Dustin Penner egy kipattanót vágott a hálóba, eldöntve ezzel a továbbjutást.

Ilyen még nem volt

A Kings a mostani évadban mind a nyolc vendégmeccsét, tavaly pedig az utolsó két idegenbeli playoff-találkozóját nyerte meg. A gárda 2012-ben az első, majd a második, most pedig a harmadik kiemeltet búcsúztatta nyugaton, és ilyen bravúrra nem volt képes még egyetlen klub sem az NHL fennállása során.

A Los Angeles a jelenleg 2:2-re álló New York Rangers – New Jersey Devils párharc győztesével találkozik. A finálé első meccsét május 30-án rendezik a Rangers vagy a Devils otthonában.

Eredmény:
Nyugati döntő:
Phoenix Coyotes – Los Angeles Kings 3:4, hosszabbítás után
A párharcot 4:1-es összesítéssel a Los Angeles nyerte.

MTI / mno

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport

Bronzérem az Euro Trophy-n

Beszélgetés a nem kicsit boldog Szabó Bende gokartversenyzővel az Euro Trophy után.

2024. Április 13. 06:00, szombat | Sport

Sós Csaba: Milák egyedi utat jár, de jóval előrébb tart, mint amire számítani lehetett

A szövetségi kapitány szerint Milák Kristóf egyedi utat jár be, és az úszók pénteken zárult országos bajnokságán jobban teljesített, mint amire ő számított.

Cseh vezetés a prológ után, László Martinék másodikok

Női kézilabda olimpiai selejtező - Magyarország-Svédország 28-25

A magyar női kézilabda-válogatott 28-25-re legyőzte Svédországot a debreceni olimpiai selejtezőtorna pénteki, második fordulójában, így csak akkor nem szerez kvótát, ha vasárnap öt vagy több góllal kikap Japántól.