2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2010. Szeptember 06. 16:23, hétfő | Helyi

Tovább menetel a Pálhalma!

A negyedik fordulóban rangadón tudott győzni a Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál SE labdarúgó csapata az NB III-as bajnokságban. A Százhalombatta elleni siker azt jelentette, hogy Nagy Zoltán csapata a tabella élére ugrott.

Nem tévedtek azok, akik nehéz mérkőzésre számítottak a Százhalombatta otthonában a harmadosztály Duna-csoportjának rangadóján. A Pálhalma újonc gárdája azonban nem ijedt meg nevesebb ellenfelétől, és jó első félidő után Balaskó remek egyéni alakítása után megszerezte a vezetést. A folytatásban több lehetőség adódott mindkét oldalon, végül a lefújás előtt 25 perccel a hazaiak egyenlíteni tudtak. Szerencsére nem adták fel Pénzesék, és a hajrában Dudás szabadrúgásgóljával kicsikarták a győzelmet. Az újabb három bajnoki ponttal már a tabella élére ugrott a Pálhalma!

A mérkőzés krónikája:

11.p.: Pénzes balról kanyarította középre a labdát, Balaskó alig fejelt mellé.

26.p.: Kóczián 26m-es lövését fogta magabiztosan Nagy E.

29.p.: Megszerezte a vezetést a Pálhalma. Nagy D. adott remek labdát Balaskónak, aki bevezette a 16-oson belülre, majd 14m-ről a jobb sarokba bombázott.  ( 0 : 1 )

,

31.p.: Balaskó a felező vonalról emelt Berényi elé, a támadó nagy helyzetbe került, de 7m-re a kaputól, rosszul találta el a labdát.

35.p.: Dudás indította Nagy D-t a bal oldalon, 16m-es bal lábas lövését bravúrral ütötte ki a hazai kapus.

38.p.: Újra Nagy D. tört ki a védők közül, a kapust is kicselezte, de kisodródott, és csak az oldalhálót találta el.

51.p.: Csizmadia 22m-es lövését Vörös fogta biztosan.

65.p.: Jobbról érkezett egy beadás a vendég kapu elé, Győri lekezelte, és a tehetetlen kapus mellett a hosszú sarokba lőtt. ( 1 : 1 )

67.p.: Kóczián beadását Szabó, kapásból, a bal kapufa mellé lőtte.

73.p.: Nagyszerű labdát kapott Hegedűs a jobb oldalon, óriási helyzetből,14m-ről,az oldalhálóba durrantott.

78.p.: Dudás 18m-es szabadrúgásból mesterien csavarta a labdát, a sorfal fölött, a bal alsó sarokba.  ( 1 : 2 )

88.p.: Dudás lőtt kapura 20m-ről,Nagy E. hatalmas bravúrral ütötte a léc fölé. Balaskó szögletét ismét a léc alól ütötte ki a kapus.

90.p.: Csizmadiát után rúgásért kiállították.

92.p.: Balaskó jobbról cselezte be magát, majd 17m-ről kevéssel lőtt a léc fölé.

Nagy Zoltán vezetőedző: Gratulálok csapatomnak az elért eredményért. Ezzel a győzelemmel a tabella első helyére ugrottunk, amit csapategységünknek köszönhetünk. Voltak remek időszakaink, labdajáratás gyorsaságán kell feljavulnunk és jobban kell őrizni akár az egy gólos vezetésünket. Külön kiemelném a védelem közepét, Sztanó Miklóst, Salamon Miklós és Dudás Pétert, akik végig magabiztos játékkal és jól játszva hozták a rangadót. Nagy Dániel játékát és remek ütemben adott gólpasszát emelném még ki a mérkőzésről. Most nyugodtnak kell lennünk, hisz mi vagyunk előnybe az ellenfeleinkkel szemben, csak a következő bajnoki mérkőzéssel kell foglalkoznunk.

Százhalombatta LK - Dunaújváros-Pálhalma ASE 1 : 2  ( 0 : 1 )

D.-Pálhalma ASE : Vörös  - Szabó G ., Sztanó , Salamon , Pénzes - Pap  ( Cséza 77.p), Dudás  - Berényi , Balaskó , Kóczián  ( Bartha 68.p) - Nagy D. ( Varga 73.p)  Edző : Nagy Zoltán