2024. április 26, péntek - Ervin

2019. Július 19. 20:48, péntek | Sport
Forrás: waterpolo.hu/Fotó: Derencsényi István/FINA

ÚJ-Zéland következik a a vébén hölgyek számára

A Bíró Attila által irányította női válogatottunk a rossz kezdés után 17-12-re kikapott Oroszországtól (17-12), így szombaton játszania kell Új-Zéland ellen a nyolc közé jutásért a dél-koreai világbajnokságon.

Az oroszok elleni vereség azt jelenti, hogy a csoportban a második helyen végeztünk, így szombaton Új-Zéland ellen játszani kell a nyolc közé jutásért. A remélt negyeddöntőben pedig Olaszország következne.

„Az első négy támadásból talán három gólt kaptunk, nyilván nem ezt beszéltük meg. Az oroszok most négy lefordulás gólt lőttek, ezt a játékelemet még a budapesti meccsen is jobban megoldottuk. Azt szerettem volna, ha szorosabban alakul, mint a világligán, ám ezúttal is ötgólos lett a különbség. Bealudtunk az elején, ezzel a kezdéssel, a négy nullás hátránnyal megalapoztuk a meccs hangulatát. Akadtak jó momentumok, de ez összességében kevés, szétúsztak minket” – értékelt Bíró Attila szövetségi kapitány a mérkőzést követően.

Csoportmérkőzések, 3. forduló
B-csoport
OROSZORSZÁG MAGYARORSZÁG 17-12 (6-4, 5-3, 2–1, 4-4)

MAGYARORSZÁG: Gangl – Szilágyi 1, Keszthelyi 3, Illés 1, Parkes, Vályi V. 3, Csabai 1. Csere: Gyöngyössy 1, Gurisatti 2, Rybanska, Leimeter, Horváth B. Szövetségi kapitány: Bíró Attila.