Városlista
2026. augusztus 19, szerda - Huba

Hírek

2023. Március 16. 06:40, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Újra lehet pályázni az ingyenes uniós vasúti bérletekre

Újra lehet pályázni az ingyenes uniós vasúti bérletekre

Szerdától újabb 35 ezer ingyenes vasúti bérletre pályázhatnak a 18 éves európai fiatalok a következő DiscoverEU nevű pályázat keretében - tájékoztatott az Európai Bizottság szerdán.

Az uniós bizottság közleménye szerint a jelentkezési időszak március 29-én délben ér véget. A pályázati jelentkezéshez és a bérlet elnyeréséhez a fiataloknak mindössze öt plusz egy kvízkérdést kell megválaszolniuk az Európai Ifjúsági Portálon. A 2004. július 1. és 2005. június 30. között született sikeres pályázók az elnyert bérletet legfeljebb 30 napos utazásra használhatják fel Európában a június 15. és 2024. szeptember 30. közötti időszakban.

A pályázati felhívásra az Európai Unió és az Erasmus+ programhoz társult unión kívüli országok pályázói jelentkezhetnek.

A nyertesek több mint 40 ezer különféle kedvezmény igénybevételére feljogosító kedvezménykártyát is kapnak, amelyet a tömegközlekedés, a kultúra, a szálláshelyek, az étkezés, a sport és egyéb szolgáltatások kapcsán használhatnak a programban részt vevő országokban.

Közölték: az Erasmus+ nemzeti irodák az utazásra felkészítő, tájékoztató ülésekkel támogatják a fiatalokat.

A fogyatékossággal élő vagy egészségügyi problémákkal küzdő résztvevők külön segítséget vehetnek igénybe, például kísérő személyekkel utazhatnak. Közölték továbbá, hogy a kevésbé szerencsés helyzetű fiatalokkal foglalkozó szervezetek, valamint fiatalok csoportjai szintén támogatásra pályázhatnak. A DiscoverEU esélyegyenlőségi pályázatok résztvevői számára 2023-ban két pályázati felhívást tesznek közzé.

A kiválasztott fiatalok egyedül vagy legfeljebb ötfős, a támogatható korosztályba tartozó fiatalokból álló csoportokban utazhatnak. A fenntartható utazás előmozdítására az uniós program főként a vasúti utazást támogatja. Annak érdekében azonban, hogy minél több helyre eljuthassanak az EU-ban, a résztvevők más közlekedési eszközöket is igénybe vehetnek, buszt vagy kompot is például, illetve kivételes esetekben a repülőjegyre is felhasználható az igazolvány. Így a távoli területeken vagy szigeteken élő fiatalok előtt is nyitva áll a lehetőség, hogy részt vegyenek a programban.

Címkék: európa, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 19. 11:00, szerda | Belföld

Havasi Bertalan: a Fidesz szervezeti állapotfelmérését az elnökség értékeli majd szeptemberben

A Fidesz elnöksége szeptemberben értékeli a párt most zajló teljes szervezeti, infrastrukturális és személyi állapotfelmérését, amelyre Lázár János kapott mandátumot

2026. Augusztus 19. 08:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány közpénzt szivattyúzó rendszert épített ki

Közpénzt szivattyúzó rendszer kiépítésével vádolta meg az Orbán-kormányt a miniszterelnök keddi Facebook-videójában.

2026. Augusztus 19. 07:00, szerda | Belföld

Duna Médiaszolgáltató: új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án

Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó - közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.