Hírek
2022. Július 29. 08:46, péntek |
Belföld
Forrás: MTI foto- pixabay
Ukrajnai háború - Szijjártó: a háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást!
A háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást - írta a külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon, miután tárgyalt Üzbegisztán elnökének külügyi megbízottjával
Szijjártó Péter a bejegyzésben azt írta, hogy péntek reggel Abdulaziz Kamilovval, Üzbegisztán elnökének külügyi megbízottjával, az Üzbég Nemzetbiztonsági Tanács helyettes főtitkárjával egyeztetett az ukrajnai háborúról és annak következményeiről.
"Egyetértettünk: a háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást. Ez nekünk szomszédos országként különösen is érdekünk" - hangsúlyozta.
Kiemelte, hogy Üzbegisztán számára Magyarország a kulcspartner Európában, a két ország szoros együttműködést alakított ki a Türk Államok Szervezetében is.
Idén ünneplik a két ország közötti diplomáciai kapcsolat felvételének 30. évfordulóját - tette hozzá.
"Üzbegisztán fontos szerepet játszik a nemzetközi terrorellenes küzdelemben, s ezt mi nagyra értékeljük" - fogalmazott Szijjártó Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
