Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2012. Február 23. 07:01, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

Vége az áramszolgáltatói moratóriumnak

Vége az áramszolgáltatói moratóriumnak

Tegnaptól megszüntették a kikapcsolási moratóriumot a gáz- és áramszolgáltatók. A legtöbb társaság azonban a kikapcsolás előtt még egyszer figyelmezteti az adósokat, akik hatvan napon túl késlekednek a befizetéssel.

A rendkívüli nagy hideg miatt még a múlt hónapban kérte a belügyminiszter a szolgáltatóktól, hogy ne kapcsolják ki az áramot és a gázt azoknál a családoknál, amelyek tartozást halmoztak fel.

A kérésnek több társaság is eleget tett, a kikapcsolási moratóriumnak azonban szerdán vége. Az ELMŰ kommunikációs igazgatója az InfoRádióban elmondta: először felszólítják az adósokat, hogy rendezzék a tartozásuk. Boros Norbert hangsúlyozta: az adósok a számla kiegyenlítéséhez részletfizetést is kérhetnek.

A Tigáznál is vége a kikapcsolási moratóriumnak. A cég szóvivője elmondta: a kikapcsolási moratórium 2100 fogyasztót érintett, tartozásuk értéke összesen 190 millió forint. Száraz Gábor hozzátette: ők átlagosan 60 napja nem fizették meg a már igénybe vett, felhasznált szolgáltatás árát.

Az E.ON közlése szerint 2,5 millió ügyfélnek nyújtanak áram-, 600 ezernek gázszolgáltatást. Közülük a gazdasági válság hatására egyre többen kerülnek átmeneti vagy tartós pénzügyi bajba, és halmoznak fel számlatartozást.

Az elmúlt években nőtt a lejárt tartozások összege, a fogyasztók összességében több tízmilliárd forinttal tartoznak a társaságnak. A kintlévőség 2010-hez képest tavaly év végére átlagosan 18 százalékkal nőtt. A vállalat 2010-ben 55 ezer, 2011-ben 45 ezer fogyasztónál kapcsolta ki a szolgáltatást nem fizetés miatt - mondta Egyházi Nikolett szóvivő.

A Főgáz szóvivője, Bálint Norbert is arról beszélt, hogy megszüntetik a kikapcsolási moratóriumot a szolgáltatási területükön, vagyis az ország 10 megyéjében és Budapesten. A szóvivő hangsúlyozta: a kikapcsolásról írásban értesítik az érintett fogyasztókat – hangzott el az Inforádióban.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.