2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

2011. Február 27. 07:27, vasárnap | Helyi

Végig vezetve nyert a Vác

Nem sikerült bravúrt elérni a Dunaújvárosi Regale Klíma női kézilabda csapatának a SYMA Váci NKSE otthonában. A hazaiak végig vezetve hozták a találkozót.

Nem kezdődött jól az összecsapás Kiss Szilárd együttesének a szempontjából, hiszen a hazaiak egy hatalmas rohammal a hetedik percben már 7-0 arányban vezettek. A válogatott keretnél is ismét számításba vett Ferling vezetésével azonban lassan visszakapaszkodott a mérkőzésbe az újvárosi gárda, és a huszadik perc után már csak egy gól volt a Vác előnye. Az első játékrész utolsó percei ismét a hazai gárdáé voltak,a nagyon jól játszó szélsők, Kirsner és Baross gólerősségének is köszönhetően a szünetben négy találat volt a Vác előnye. (21-17)

A folytatásban ismét állva hagyta a dunaújvárosi csapatot a hazai együttes.Németh András lányai tíz perc alatt hét gólt dobtak, melyre Radulovicsék csak két találattal tudtak válaszolni, így ismét jelentősen nőtt a különbség. (28-19) Innen már nem volt visszaút, a hazai gárda magabiztosan őrizte előnyét, és a végén 37-31 arányban diadalmaskodott.

SYMA Váci NKSE–Dunaújvárosi Regale Klíma 37–31 (21–17)

DUNAÚJVÁROS: Víg – Balogh 6, Radulovics 6 (3), Gáspár 2, Takács D. 1, Ferling 4, Nagy Ivett 2. Cs: Pisák, Győri (kapusok), Velky, Jókai 5, Selmeci, Takács L. SÁRI 5. Edző: Kiss Szilárd