2024. május 21, kedd - Konstantin

2011. Január 19. 12:42, szerda | Helyi

Vereséggel indult a rájátszás

Megkezdte szereplését a Dunaferr SE férfi röplabda szakosztálya az Extraliga középszakaszában. A Kaposvár otthonában szoros mérkőzésen vereség lett a vége a nyitófordulónak.

A férfi röplabdázók Extraligájában az alapszakasz után kettévált a mezőny, és az első négy helyezett gárda a középszakaszban egymás ellen küzdve folytatja. Az első összecsapáson rögtön nehéz feladat várt Ruffing Péter csapatára, a Kaposvár otthonában kellett megküzdeni a bajnoki pontokért.

Az első játszmában nem is volt gond, hiszen ha nehezen is, de sikerült az újvárosi piros-fehéreknek megszerezni a vezetést. A fojtatásban sem volt oka panaszra az újvárosi híveknek, hiszen sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, és csak némi szerencsével tudott a hazai gárda egyenlíteni. A mérkőzés hátralévő részében sem változott a játék képe, a kissé jobban összpontosító Kaposvár nagy csatában begyűjtötte a további két játékot is, így végül 3-1 arányban győzni tudott.

Folytatás szerdán 17 óra 30 perces kezdéssel a Dunaújvárosi Sportcsarnokban Magyar Kupa mérkőzésen a Kazincbarcika ellen.

FINO-Kaposvár - Dunaferr SE 3:1 (-23, 20, 23, 21)
Dunaferr SE: Tóth A., Tomanóczy, Bokor E., Dávid, Szabó B., Lukács. Csere: Pápai (liberó), Hatvany A., Nagy M., Szűcs. Vezetőedző: Ruffing Péter.