Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2022. Február 03. 16:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotók: ügyészség

Veszélyes robbanószert lopott két férfi

Veszélyes robbanószert lopott két férfi

Vádat emeltek két férfi ellen, aki plasztik robbanószert és töltényeket lopott el egy hernádi ingatlanból - tájékoztatta a Pest megyei főügyész csütörtökön az MTI-t.

Szabó Ferenc azt írta, a Dabasi Járási Ügyészség vádirata szerint a két elkövető 2021 nyarán átkutatta az elhagyatott ingatlant, és veszélyes, plasztik robbanóanyagokat, gyutacsokat és több száz töltényt vitt magával.

Az ingatlan a magyar állam tulajdonában van, korábbi lakója, aki évtizedekig hivatásos katonaként szolgált, elhunyt.

Az eltulajdonított tárgyakat az egyik vádlott örkényi ingatlanjában lefoglalták.

A két férfi ellen robbanószerrel és lőszerrel visszaélés bűntette miatt emeltek vádat - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.