2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

2011. Március 04. 12:26, péntek | Helyi

Vízben hagytuk a Szegedet

Ismét szép győzelmet aratott a DF-DVCSH-Corner Ékszer női vízilabda csapata a Szeged elleni rangadó mérkőzésen, és ezzel megerősített második helyét a táblázaton.

Nehéznek ígérkező mérkőzés várt a dunaújvárosi főiskolás lányokra a Szeged elleni, helyezésekről döntő összecsapáson. A tabellán egymás mellett álló két együttes eddigi összecsapásait az újvárosi hölgyek nyerték, de mivel a középszakaszban érte már néhány kellemetlen vereség Mihók Attila tanítványait, így biztosra senki sem mehetett a találkozó előtt.

A DF-DVCSH-CÉ női vízilabda csapatának játékosai azonban már a találkozó elején szerették volna dűlőre vinni a dolgot, ennek megfelelően jó iramban, és eredményesen kezdték a találkozót. Először Primász és Keszthelyi góljaival sikerült előnyt szerezni, majd ha nehezen is, de a két találatnyi különbség az első játékrész végéig megmaradt. A második negyedben a hazai együttes volt erőszakosabb, és a félidőre ki is egyenlített a Szeged. (6-6)

A harmadik játékrész sajnos ismét a vendéglátóknak sikerült jobban, és csak az eredmény szorosabbá tétele sikerült Kasóéknak. (8-7) A befejező negyedben aztán kiderült, sokkal jobb a dunaújvárosi lányok állóképessége és jobban bírják Primászék a kiélezett helyzeteket. Poszkoli vezetésével az utolsó hét percben négy találatot dobtak a hazaiak kapujába Keszthelyiék, és ezzel megfordították a találkozót. Az újabb győzelemmel a Dunaújváros megelőzte a tabellán a szegedet, és már két pont az előnye az üldözővel szemben. Már csak a Szentest kellene befogni…

Taylor&Nash Universitas Szeged – DF-DVCSH-CÉ 8-11 (3-5, 3-1, 2-1, 0-4)
DF-DVCSH-CÉ: Kasó, Menczinger 1, Keszthelyi 4, Primász 2, Berta, Huszka, Poszkoli 3. Csere: Ács, Kovács 1, Polák, Zsámbok. Vezetőedző: Mihók Attila.