Hírek
2011. Április 07. 22:54, csütörtök | Helyi
Vonzó objektum lehet a dunaújvárosi lőtér
A gazdasági és területfejlesztési bizottság szerdai (2011. április 6.) ülésén 33 napirendi pontot tárgyalt meg. A legintenzívebb vita a Tűzálló útról nyíló lőtér 10,5 millió forint összegű fejlesztésének önkormányzati elismerés
Hosszú időn át rendezetlen volt a Tűzálló útról nyíló városi lőtér helyzete és állapota. Ráadásul eltévedt lövedékek nem egy alkalommal okoztak riadalmat és veszélyhelyzetet a Béke városrész szélső házainál.
A majd egy hektárnyi lőtér területe és építményei önkormányzati tulajdonban vannak. A város többi sportlétesítményéhez hasonlóan a lőtér kezelési jogát átadta a DVG Zrt.-nek. Utóbbi bérbeadta a lóteret a DVG Zrt. Biztonságtechnikai Kft.-nek azzal, hogy szerezze be a szükséges engedélyeket és akkor működtetheti a lőteret.
A DVG Zrt. Biztonságtechnikai Kft. a szükséges mértékben megmagasította a golyófogó dombot és elvégeztetett más beruházásokat 10,5 millió forint értékben és ezzel megszerezte a lőtér mőködéséhez szükséges engedélyeket.
A lőtér ügyével azért foglalkozott a gazdasági és területfejlesztési bizottság, mert a 10,5 millió forint beruházás az önkormányzati tulajdon értékét növeli és ennek az ellenértékét kérte a lótér használója.
A kérelem nyomatékosításaként elhangzott az az érvelés, hogy .a fehérvári lőterek bezártak, a sárbogárdi talaja mocsaras. Így a kötelező lőgyakorlatokat a rendőrök és más fegyveres testületek a dunaújvárosi lőterén tudják teljesíteni, ami a cégnek is, a városnak is előny. Arról is szó esett, hogy a biztonságtechnikai kft. esetleg hajlandó lenne megvásárolni a lőteret, ám a nemrég befektetett 10,5 millió forintot nem óhajtanák újból kifizetni esetleges adás-vétel során.
A bizottság elnöke és tagjai nem támogatták a 10,5 milliós beruházás megtérítését, mert az egyrészt a befektető kockázatára történt, másrészt előzetes tulajdonosi hozzájárulásra lett vonna szükség, ám a szerződésekben ilyesminek nincs írásos nyoma.
A vitára a közgyűlésnek kell pontot tennie.
A bizottság a társasházak lakáskezelési költségeihez javasolják igazítani az önkormányzati bérlakások lakbérét. Ha a közgyűlés is ezt az álláspontot fogja osztani, a lakbér átlagosan négyzetméterenként avi 180 forintra emelkedik.
Állást foglalt abban is a bizottság, hogy a Móra iskola épületépe költöző Logopédiai Intézet helyét (Lilla köz 1.) a Waldorf Pedagógiai Alapítvány használhatja augusztus 1-től haszonkölcsön szerződés keretében, ha az áfát és a rezsit megtéríti az önkormányzatban. A 103 négyzetméteres helyiségcsoport különféle Waldorf programoknak adhat elyet.
cs
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:27, csütörtök | Helyi
BEJELENTETT MUNKAHELY NÉLKÜL, CSALÁSOKBÓL TARTOTTA FENN MAGÁT
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága befejezte a vizsgálatot egy székesfehérvári nővel szemben, akit jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettének megalapozott gyanúja terhel.
2026. Január 09. 09:39, péntek | Helyi
A MAGYAR AUTÓKLUB FEJÉR VÁRMEGYEI RENDŐRÖKET JUTALMAZOTT
Év végi köszönet a közös munkáért.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

