Hírek
2014. Február 07. 18:29, péntek |
Helyi
Forrás: DSTV
Wormser Antal lenyomatai az KMI-ben
A fotóriporter 1957-1963 között készült felvételei láthatóak, majd a Kortárs Művészeti Intézetben péntek estétől, amelyből nagyított formában 70 kép látható.
A zsánerkép vagy divatfotó sem állt messze Wormser Antaltól, ezek vetítve láthatóak majd illetve a kiállítás nagyobb részét a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtár gyűjteményéből felnagyítva élvezheti a kíváncsi érdeklődő.
A fotókiállítást követően Mészáros Melinda harmonikaművész koncertje hallható pénteken.
A kiállítást, mely az Előhívás címet viseli március 7-ig 10 és 18 óra között – vasárnap kivételéve- naponta tekinthetik meg az érdeklődők a Kortárs Művészeti Intézetben.
"1947-ben kimaradtam a Madách Gimnáziumból és fényképész-inas lettem Halmi Béla műtermében. Mindig vonzott a fényképezés, az első gépet már gyerekkoromban kaptam.
Halmi fiának, Róbertnek képügynöksége volt, angol és amerikai lapok számára készített riportokat, amiben én is segítettem. Később Halmi Róbert világhírű riporter lett és Amerikában élt.
1949-ben segéd lettem, majd a Ganz Villamossági Gyárba kerültem üzemi fényképésznek. Linhof, 9×12-es géppel műszaki felvételeket, Leicaval pedig az üzemi lap képeit készítettem." - Részlet Wormser Antal – önéletrajz
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:27, csütörtök | Helyi
BEJELENTETT MUNKAHELY NÉLKÜL, CSALÁSOKBÓL TARTOTTA FENN MAGÁT
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága befejezte a vizsgálatot egy székesfehérvári nővel szemben, akit jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettének megalapozott gyanúja terhel.
