Városlista
2020. október 27, kedd - Szabina

Hírek

2020. Október 12. 13:08, hétfő | Helyi

Pintér Tamás csütörtök délelőttre összehívta városunk közgyűlését

Pintér Tamás csütörtök délelőttre összehívta városunk közgyűlését

A szokottnál kevesebb téma szerepel az október 15-én esedékes közgyűlésen. Rendeződhet a kertváros kollégium jövője. Módosul több háziorvosi körzet szerződése, Új tagokat választanak egy területcserét előkészítő bizottságba.

.A 9 órakor kezdődő közgyűlés hagyományosan a polgármester beszámolójával kezdődik. Ezúttal nem kerül sor egyetlen helyi rendelet módosítására, vagy kiegészítésére sem. A Fejér megyei rendórfőkapitány két téma tárgyalásán is részt vesz. Egyik téma a városi térfigyelő rendszerrel kapcsolatos támogatás, míg a másik épületcserével és egyezséggel a kertvárosi kollégium rendőrlakásokká alakítása.

Várhatóan dönt a testület Somogyi József Martinász szobrát övező közpark elnevezéséről és foglalkozik a Mondbach kúria előtti szovjet hadisír és emlékmű áthelyezésének kérdésével is.

Ügyvédet bíznak meg a DVCSH Kft. és a hőtermelő cégek valamint az önkormányzat jogvitájának rendezésével.

Ezek érdekelhetnek még

2020. Október 16. 07:18, péntek | Helyi

Dunaferr: botrányos a helyzet

A Vasmű krízishelyzete továbbtart. A cégvezetés vagy annak képviselői nagyvállalathoz nem épp illendő stílusú közleményben kérték, hogy ne nyilatkozzon Cserna Gábor és az MSZP sem a vállalat helyzetéről.

2020. Október 15. 20:00, csütörtök | Helyi

Az októberi közgyűlés főbb döntései

A pentelei főtérről áttelepítendő a szovjet emlékmű, kollégiumból rendőrlakások, lesz Borovszky Ambrus eméékpark.

2020. Október 02. 09:54, péntek | Helyi

Folytatódik a lomtalanítás Dunaújvárosban

Ezúttal a Béke városrészben folytatódik a lomtalanítás.

2020. Szeptember 29. 16:34, kedd | Helyi

Rendkívüli közgyűlés szeptember végén

Montegy fél óra alatt döntött a keddi rendkívüli közhyúlés a nyílt ülésre beterjesztett 11 naprendi pontról. Ezúttal listán közgyűlésbe jutott (fidesz) képviselők is végig részt vett a testület munkájában.