Városlista
2021. január 16, szombat - Gusztáv

Hírek

2020. Szeptember 17. 21:22, csütörtök | Helyi

Szeptemberi közgyűlés vízilabda-szünettel megszakítva

Szeptemberi közgyűlés vízilabda-szünettel megszakítva

A 2020. 09.17. közgyűlést fél órás vízilabda szünet szakította meg. A testület nyílt ülése 41 témáról tárgyalt és döntött. A fidesz listáról a testületbe került négy képviselő közül ketten végig részt nettek a közgyűlés m

Kezdéstől 10 óráig s hagyományoknak megfelelően képviselői kérdések töltötték ki az idő jó részét. Előtte a jelenlevői néma felállással emlékeztek Gaál Zoltánra, aki évtizedeken át dolgozott a városházán. A kérdések kilenctizedét Cserna Gábor intézte Pintér Tamás polgármesterhez. A kérdésekre írásban kap választ. De pár válasz szóban is elhangzott, sőt a polgármester, alpolgármesterek és Kálló Gergely parlamenti képviselőnk említették többek között, hogy differenciált lesz a karácsony előtti támogatás. A leginkább rászorulók 8 ezer forintot kapnak. A kérdező tudhatná ezt ís, ha részt vett volna végig a közgyűlések munkájában. Folynak a tárgyalások a Dunaferrel, sikerült elkerülni a nagy leépítést. A működő üzem iránt van érdeklődés, nem kitárt a tulajdonosváltás lehetősége. Az is elhangzott: a temető új üzemeltetőjéhez sok reményt fűz az önkormányzat, a korábbi kifogásolt állapot megszűnt.

A vita után elfogadta a közgyűlés a kidolgozott új szervezeti és működési szabályzatát, amelyből kimaradtak a korábbi, a rendkívüli
helyzetre vonatkozó szabályok.

Szünet a női vízilabda-csapatunk tiszteletére

Pintér Tamás polgármester 10 órától fél órás szünetet rendelt elA DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapatának tagjai, kísérői és a köugyűlési teremből kiáramlók közösen ünnepelték Pintér Tamás polgármester méltató mondatait, majd a többi megszólalót ix hallgatva vízilabdás lányainkat. Meri immár harmadszor lettek a legjobbak, hogy Dunaújvárosba hozhassák a Magyar Kupát, legutóbbi győzelmükkel pedig végleg itt marasztalhatták sikerük és kitartásuk trófeáját. A városuknak sikert hozó csapatot pezsgővel is köszöntötte a város.

futd onkine

88 millió állami elvonás szétterítése

Az idei költségvetést érintő döntések, és a kötött állami támogatások csökkentését a közgyűlés szétosztotta a helyi költségvetési rendeletben. Városunk között felhasználású támogatása az év eleji adathot képest 88 millió 194 ezer forinttal csökkent. A hatályos idei költségvetésben ezt az elvonást (is) át kellett vezetni. A közgyűlésdöntése szerint a város óvsdáitól 12, 17 millió forintot vonnak el. Az Egyesült Szociális Intézmény dologi kiadásait 2,25 millió forinttal csökkentik. A Bölcsődék igazgatósága 1,55 millió forintról kénytelen lemondani. A Gazdasági Ellátó Szervezettől 56 millió forintot vonnak el. A szét nem osztott hiány 41,47 millió forinttal pedig az általános tartalék összegét volt kénytelen csökkenteni a közgyűlés

Negyedannyi pénz idén a szállodára

A Modern Városok Program – „Szálloda és rendezvényközpont létesítése az Aquantis Wellnes és Gyógyászati Központ mellett” című projekt kapcsán módosítani szükséges a 2020. évi elúirányzatot, mert az 1 milloárd 993,7 millió foribrból 607 millió forintot folyósítottak. Így a szálloda és rendezvényközpont tervezésére előirányzott 1 milliárd 883 millió forintból csak 543,4 millió forint használható fel idén. Nyugtázta az új helyzetet a közgyűlés.

Támogatási kérelmekről

A Dunaújvárosi Görögkatolikus Egyházközség Pentelén
templomépítésbe kezdett, A beruházás összköltsége várhatóan 100 millió forint, amelyhez 10 millió forint önkormányzati támogatást kértek. A közgyűlés úgy döntött, hogy jövőre és 2022-ben öt-öt millió forint támogatást nyújtanak a templom felépítéséhez.
A Vasas Táncegyüttes Alapítvány támogatására 2 millió forint támogatást irányzott elő a város költségvetése. Az elmaradt rendezvények okán ennek felét kéri az alapítvány, Maximum ekkora összeget szavazott meg a testület, ami ruhák, kellékek koreográfia vásárlására fordítható.
A közgyűlés félmillió forint támogatást nyújt a Dunaújvárosi Szonáta Zeneművészeti Alapítványnak a Sándor Frigyes Alapfokú Művészeti Intézmény mellett felállítandó, a zene iránti elkötelezettséget kifejező lakatok elhelyezésére szolgáló jel elkészítéséhez.
Azt is megszavazta a testület, hogy elfogadja a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázat 2020. évi fordulójának Szerződési Feltételeit, és vállalja a pályázatok kiírása, elbírálása és folyósítása során az abbanfoglaltakat.

Közgyűlési szigor három céggel szemben

A Dunanett Nonprofit Kft. megküldte a 2019. évi beszámolóját és a 2020. évi üzleti tervét a tulajdonos ünkormánytatnak.elfogadás céljából. A közgőkés elfogadta a cég beszámolóját 1.460.335 ezer Ft mérleg főösszeggel és 27.476 e Ft adózott eredménnyel. De.az elfogadott beszámolóval lezárt üzleti évre prémiumot nem fizet, valamint a 2020. évre prémiumfeladatot nem tűz ki. A közgyülés a Dunanett Nonprofit Kft. 2020. évi üzleti tervét nem fogadja el a Cash-flow terv hiánya miatt és mert többek között nem látható a tagi kölcsön visszafizetésének üteme.

Az Energo-Viterm Beruházó, Működtető Kft. megküldte a 2019.évi éves beszámolóját. A beszámoló elfogadásáról a Közgyűlésnek kell döntenie. A lözgyűlés a.Kft. nem mellesleg veszteséget rögzítő beszámolóját megismerte,de azt nem fogadta el. Több új intézkedés meghozatala válik szükségessé, amelyekről a tulajdonosi képviselőt is tájékoztatni kell és annak megfelelően kell majd szavaznia,

A DKKA Nonprofit Kft. számlavezető bankot kíván váltani, OTP Bank helyett a Takarékbankban nyitnának számlákat. Az új bankban folyószámlahitelt nyitnának, melynek egyik feltétele, hogy Dunaújváros MJV Önkormányzata nyilatkozik, hogy a tagi kölcsönöket
2022. augusztus 31-ig nem követeli a DKKA Nkft.-től. A DKKA Nonprofit Kft kérelmére a közgyűlés kinyilvánította, hogy nem mond le egy esetleges tagi kölcsön-követelés megindításáról 2022. augusztus 31-ig,

3 millió a helyi buszmenetrendek javítására

Dunaújváros helyi autóbuszos közösségi közlekedési hálózatának és
a menetrendi struktúra megújításának támogatása érdekében külső szakértői feladatokkal kívánt megbízni arra alkalma céget, vagy vállalkozót a közgyűlés A feladat kiterjedt vonalhálózati nagy térkép elkészítésére, megállóhelyi várók plakáttartó kereteiben elhelyezendő vitringrafika elkészítésére, az önkormányzat honlapjáról „linkelhető”, annak részeként működő statikus al-oldal
létrehozására, megállóhelyi indulásokat tartalmazó magyar/angol nyelvű hirdetmények előállítása, a weboldalra szánt összesítő, a járatok esetén minden megállóhelyet bemutató menetrendi táblázat elkészítésére. A közgyűlés két ajánlatot benyújtó szakértő magáncég. azaz Botyánszky Tamás, valamint Győrfi Péter ajánlatát fogadta el egyaránt másfél-másfél millió forintos keretösszeggel.

A kézilabda mobilcsarnokot befejezik 13,5 millióért

Önkormámyzatubk megbízta a DVG Zrt.-t a kézilabda Mobilcsarnok múködlséhez még szükséges munkák (parkoló kialakítása, szennyvíztároló, vízóra akna, biztonságtechnikai rendszer kiépítése, csapadékvíz elvezetés kialakítása) felmérésével és árajánlata szerint (ami bruttó bruttó 13 millió 576,8 millió forint) elvégzésével. A szükséges összeg biztosítását megszavazta a közgyűlés.Folyatjuk

Értékesít 3 ingatlant az önkormányzat

Jó évtizede a Latinovits Zoltán utcai felhagyott óvoda épületén és telkén működik a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara. Az ingatlan 2/3 része a kamara tulajdonában van, harmadát csak bérli. Idén nyáron az önkormányzat pályázatot hirdetett a tulajdonában maradt ingatlanrész megvételére. Egyedüli ajánlattevő a kamara volt, így ő lett a valószínű nyertes Jogszabály mondja ki, hogy az ilyen esetekben az államnak elővásárlási joga van, amit a kamara tudomásul vett. Ezért meg kell várni az állam reagálását, vagy a megjelölt idő elteltét, hogy a tulajdonszerzés érvényessé válhasson
Két további belterületi ingatlan érékesítésére is pályázatot hirdet a város. Ezek: a Petőfi Sándor utca 21 sz. (1431 m2) és a Magyar út 31 sz (2368m2).

Ezek érdekelhetnek még

2021. Január 16. 07:00, szombat | Belföld

Századvég: a magyarok többsége a védőoltástól várja a járvány megfékezését

A magyarok többsége a védőoltástól várja a koronavírus-járvány megfékezését, a decemberi 24 százalékról ugyanis 34 százalékra nőtt azoknak a száma, akik biztosan élnek majd az oltás lehetőségével

2021. Január 16. 06:00, szombat | Belföld

Jóval gyorsabban halad az oltás, mint ahogy a vakcina érkezik

Eddig 130 ezer ember oltására elegendő oltóanyag érkezett Magyarországra, ebből már csaknem 106 ezren meg is kapták a védőoltást

2021. Január 16. 05:00, szombat | Belföld

Terrortámadással és a Parlament lerohanásával fenyegetőzött

Meghosszabbította a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) annak a férfinak a letartóztatását, aki terrortámadással és a Parlament lerohanásával fenyegetőzött tavaly decemberben

2021. Január 16. 05:00, szombat | Külföld

Ausztriát is jelentősen érintheti a brit vírusmutáció

Abból kell kiindulnunk, hogy Ausztria is jelentős mértékben érintett a brit koronavírus-mutáció által - jelentette ki Rudolf Anschober osztrák egészségügyi miniszter pénteki sajtótájékoztatóján.